Дніпрянин подарував музею піаніно початку 20 століття. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Дніпрянин подарував музею піаніно початку 20 століття. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Дніпрянин подарував музею піаніно початку 20 століття. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ Фото: Суспільне. Дніпро

Віддав клавішний інструмент новоствореному музею історії Дніпра містянин В’ячеслав Бичков. Розповідає, піаніно виготовлене німецькою фірмою "Шмідт і Вагнер".

У Катеринославі інструмент продавали у музичному магазині "Братів Бакк". Піаніно налаштоване і досі має гарне звучання. У музеї вже знайшли місце новому експонату.

Подарував піаніно новоствореному музею історії міста дніпрянин В'ячеслав Бичков. Розповідає, йому інструмент віддала хрещена, їй піаніно дісталося від батьків. А подарувала, бо сам В’ячеслав інколи грає і його донька опановувала інструмент. За припущеннями чоловіка, музичному інструменту від 120 до 130 років. Бо виготовили його на німецькій фірмі "Шмідт і Вагнер", яка завершила своє існування на початку 20 століття.

"Це фортепіано збереглося у гарному стані. Тут ви бачите надписи, як мені пояснили, зазвичай ставили фахівці, які налаштовували піаніно. Тут ви бачите металеву табличку, яка безпосередньо підтверджує, що цей музичний інструмент придбаний через магазин "Братів Бакк" у місті Катеринослав".

Дарувальник розповідає, упевнились у цінності цього музичного інструмента для міста, коли знайшли майстра, який зміг його налаштувати.

"Воно було не налаштованим, мені довелося шукати майстра. Незвичайне потрібно налаштування. Звернувшись до своєї вчительки ще з музичної школи, знайшов налаштувальника, який обслуговував фактично усі міські музичні школи. Той розповів історію, що є нащадком "Братів" і, на жаль, у нього не залишається учнів, які б могли перейняти це мистецтво", – говорить дніпрянин В'ячеслав Бичков.

Дніпрянин подарував музею піаніно початку 20 століттяФото: Суспільне. Дніпро

Ідея віддати піаніно музею прийшла несподівано, згадує В’ячеслав. Спитав думки хрещеної, та підтримала, І одразу надіслав пропозицію з фото клавішного до музею. Говорить, віддавати інструмент, який 10 років стояв вдома, було не важко.

"Найбільша цінність – це дати цьому інструменту ще одне життя. Щоб наші діти, які живуть у цьому місті могли подивитися, торкнутися і взагалі якось зануритись в історію нашого міста", – говорить дніпрянин В'ячеслав Бичков.

Дніпрянин подарував музею піаніно початку 20 століттяФото: Суспільне. Дніпро

Для музею цей подарунок дуже цінний, розповідає заступниця директора Світлана Павленко. Тому, говорить, містяни зможуть побачити, тепер вже музичний експонат, при вході. Світлана каже, запланували роботу з архівами, щоб створити точну історичну довідку цього піаніно.

"Найближчим часом у планах вивести освітлення, аби підсвітити цей грандіозний предмет. Окрім того, треба його доналашутвати теж, за що візьметься музей. І деякі дрібні реставраційні роботи", – говорить Світлана Павленко – заступниця директора музею історії Дніпра.

За словами представниці музею, близько 80% їхніх експонатів – це подарунки дніпрян. Каже, майже щодня приносять якість речі: від світлин до друкарських машинок. Реставрація музею майже завершена, але точної дати відкриття через карнатин досі не називають.

Дніпрянин подарував музею піаніно початку 20 століттяФото: Суспільне. Дніпро

Дніпрянин подарував музею піаніно початку 20 століття

Автори: Юлія Безбородько, Олександр Шалдибін.

Повне відео

Читайте також

Міні-сквери Дніпра часів радянської доби перебувають у занедбаному стані, – урбаніст Руслан Ширінов

Класична музика онлайн від Вінницької обласної філармонії

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди