Нафтогаз і Газпром уклали угоду про транзит газу на 5 років

Нафтогаз і Газпром уклали угоду про транзит газу на 5 років

Нафтогаз і Газпром уклали угоду про транзит газу на 5 років
Original

НАК "Нафтогаз України", Оператор ГТС України та російський "Газпром" підписали пакет угод для забезпечення транзиту російського газу на найближчі п'ять років.

"У Відні представники НАК "Нафтогаз України", Оператора ГТС України та ПАТ "Газпром" підписали угоди, необхідні для продовження транзиту російського газу територією України до 2024 року включно", - йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

До пакету угод входять: міжоператорська угода між Оператором ГТС України (ОГТСУ) і Газпромом, яка визначає технічні регламенти і правила взаємодії між операторами суміжних мереж (interconnection agreement); договір про організацію транзиту між Нафтогазом і Газпромом, у якому зафіксовані умови та обсяги транзиту на найближчі п’ять років; мирова угода між Нафтогазом і Газпромом, згідно з якою сторони відмовляються від взаємних претензій за контрактами 2009 року.

Угоди передбачають виплату Газпромом 2,918 млрд доларів компенсації на виконання рішення Стокгольмського арбітражу від грудня 2017 та лютого 2018 року (Нафтогаз отримав ці кошти 27 грудня 2019 року). Також передбачено відкликання всіх арбітражних судових позовів, за якими не прийняті кінцеві рішення; зняття арештів на майно, активи і грошові кошти Газпрому, відмова в майбутньому від усіх можливих претензій та позовів за контрактами січня 2009 року.

Окрім цього, мінімальні обсяги транзиту за роками зафіксовані у таких обсягах: 2020 рік - 65 млрд куб. м, 2021-2024 роки - по 40 млрд куб. м газу щорічно.

Президент Володимир Зеленський прокоментував досягнення угод: "Україна підписала контракт на транзит газу на п'ять років, впродовж яких ми отримаємо щонайменше понад $7 мільярдів. Сторони можуть продовжити контракт ще на десять років".

Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко зазначив, що підписано контракт на транзит за принципом "качай або плати" (на п’ять років), що, за його словами, є "непересічною подією за таких умов".

Як відомо:

На початок