У Відні завершились перемовини Нафтогазу з Газпромом

У Відні завершились перемовини Нафтогазу з Газпромом

Оновлено
У Відні завершились перемовини Нафтогазу з Газпромом
. Original

Уряд дозволив Нафтогазу підписати мирові угоди з Газпромом, яких дійшли сторони після чотириденних перемовин в австрійській столиці.

Укладені угоди стосуються врегулювання існуючих газових суперечок, основних умов подальших відносин з Газпромом та транзиту газу територією України. Текст відповідного розпорядження оприлюднили на сайті Кабміну.

Про підписання угоди повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра юстиції України Іван Ліщина, який перебуває у складі української делегації на переговорах у Відні.

"Україна та Газпром підписують мирову угоду в інвестиційному арбітражі. Подробиць угоди я розкривати не можу, бо вона конфіденційна, але важливо, що Росія відкликає свої вимоги, а ми не порушуємо свого правила не укладати мирових угод в інвестиційних арбітражах, за якими Україна мала би сплачувати інвестору будь-яку компенсацію", — повідомив Ліщина.

У Відні завершились перемовини Нафтогазу з Газпромом
Завершення перемовин прокоментував заступник міністра юстиції України Іван Ліщина. Facebook

За його словами, підписання угоди відкриває шлях для укладання довготривалих договорів на транспортування газу між Нафтогазом та Газпромом, у яких була зацікавлена Україна.

Пізніше Ліщина видалив свій допис.

Раніше про завершення перемовин поінформував глава української газотранспортної системи Сергій Макогон у себе на сторінці в Facebook.

"Сьогодні о 5:28 ранку закінчили практично цілодобовий 4-денний переговорний марафон з Газпромом у Відні. Вже лечу до Брюсселя для вирішення іншої важливої задачі — своєчасного підписання межоператорскої угоди зі словацьким оператором ГТС Eustream на підставі європейських правил", — повідомив Макогон.

Як відомо:

На початок