Зеленський хоче спростити процедуру банкрутства під час карантину

Зеленський хоче спростити процедуру банкрутства під час карантину

Зеленський хоче спростити процедуру банкрутства під час карантину ОПУ

Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної ради законопроєкт про зміну процедури банкрутства на період карантину.

Проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19" зареєстрований у системі Верховної ради.

Відповідно до законопроєкту, на період дії карантину збори комітету кредиторів для оголошення банкрутства можуть проводитися у режимі відеоконференції. Для підтвердження особи та повноважень учасника зборів надаються документи, засвідчені електронним цифровим підписом. А якщо учасник не має ЕЦП, то підтвердження його особистості здійснюється у порядку, визначеному законом про Єдиний державний демографічний реєстр.

Крім того, що збори кредиторів можуть проводитися шляхом опитування. Ініціатор опитування посилає всім учасникам зборів запит з проєкт рішення щодо запропонованого питання. У такому запиті зазначаються адреса, на який учасники опитування повинні направити свою відповідь, і термін для надання відповіді.

Також пропонується дозволити судам за клопотанням комітету кредиторів або за власною ініціативою продовжувати терміни проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство.

Ухвалення цього законопроєкту дозволить скасувати мораторій на оголошення банкрутства бюджетними, оголошений президентом Зеленським в жовтні.

Що відомо

  • 13 жовтня президент підписав мораторій на оголошення банкрутства бюджетними підприємствами в Україні.
  • З 2014 року в Україні діє мораторій на відчуження житла у валютних боржників, якщо вони живуть у заставній квартирі та не мають іншого житла. Термін дії цього документа спливає 21 жовтня цього року.
  • Рада хотіла продовжити мораторій на відчуження застави за валютні кредити, але президент ветував відповідний закон.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди