Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я опублікував правила догляду за пацієнтами з COVID-19, яким лікар рекомендував залишатися вдома на самоізоляції.
Як повідомляють у Центрі, у цьому разі необхідно дотримуватися низки правил:
- Розмістіть пацієнта у добре провітрюваному приміщенні.
- Бажано, щоб доглядала одна людина, яка не належить до осіб із ризиком появи ускладнень. Відвідування пацієнта заборонено.
- Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше 1 м від пацієнта. Винятком є матері, що годують грудьми. Вони повинні носити медичну маску, коли перебувають поряд з дитиною, і мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд перед контактом.
- Варто обмежити рух пацієнта місцями спільного користування.
- Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом.
- Мийте руки після будь-яких контактів із пацієнтом чи його найближчим оточенням.
- Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.
- Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі відсутності серветок слід чхати і кашляти у згин ліктя.
- Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До та після зняття медичних рукавичок слід мити руки.
- Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складайте в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому ж приміщенні, де перебуває хворий, до їх утилізації.
- Уникайте обміну зубними щітками, предметами спільного користування, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з мийним засобом. Викидати посуд не слід.
- Необхідно щодня очищати та дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезінфекційним засобом.
- Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендовано температуру 60–90 °C і звичайні пральні порошки. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.
- Люди із симптомами хвороби мають залишатися вдома до зникнення клінічних проявів та отримання негативного результату лабораторних досліджень.
Зазначається, що якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (гарячка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), із ним слід поводитись як із підозрілим на інфікування коронавірусом.
Симптоми легкого перебігу хвороби
У Центрі підкреслили, що усі члени домогосподарства є контактними особами, а у разі появи перших симптомів ГРВІ негайно потрібно звертатися до сімейного лікаря. У відомстві нагадали, що діагноз "коронавірусна інфекція" може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики і розповіли, які симптоми є ознаками легкого перебігу COVID-19, зокрема:
- нежить;
- підвищення температури до 38 градусів, яке можна контролювати прийомом жарознижувальних препаратів;
- відсутність змін психічного стану (порушень свідомості, млявості);
- сухий кашель без ознак дихальної недостатності (утруднення дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання);
- відсутність кишково-шлункових проявів (нудоти, блювання та/чи діареї)
Що відомо
- В Україні за минулу добу коронавірус підтвердили у 5 469 людей. Також 3 044 пацієнтів одужали, а 113 — померли від ускладнень.
- З 19 жовтня в Україні почав діяти новий карантинний розподіл регіонів за рівнями епідемічної небезпеки. Його встановлено на 14 днів.
- Уряд ухвалив рішення щодо продовження адаптивного карантину в Україні до 31 грудня 2020 року.
- Зеленський заявив, що уряд буде змушений запровадити жорсткий карантин у разі, якщо щодня в Україні реєструватимуть понад 9,5 тисяч заражень COVID-19.
- Всесвітня організація охорони здоров'я розраховує, що вакцинація від COVID-19 розпочнеться у середині 2021 року.