Як доглядати за пацієнтом з COVID-19 у домашніх умовах. Пояснює МОЗ

Як доглядати за пацієнтом з COVID-19 у домашніх умовах. Пояснює МОЗ

Як доглядати за пацієнтом з COVID-19 у домашніх умовах. Пояснює МОЗ
AP

Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я опублікував правила догляду за пацієнтами з COVID-19, яким лікар рекомендував залишатися вдома на самоізоляції.

Як повідомляють у Центрі, у цьому разі необхідно дотримуватися низки правил:

 1. Розмістіть пацієнта у добре провітрюваному приміщенні.
 2. Бажано, щоб доглядала одна людина, яка не належить до осіб із ризиком появи ускладнень. Відвідування пацієнта заборонено.
 3. Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше 1 м від пацієнта. Винятком є матері, що годують грудьми. Вони повинні носити медичну маску, коли перебувають поряд з дитиною, і мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд перед контактом.
 4. Варто обмежити рух пацієнта місцями спільного користування.
 5. Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом.
 6. Мийте руки після будь-яких контактів із пацієнтом чи його найближчим оточенням.
 7. Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.
 8. Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі відсутності серветок слід чхати і кашляти у згин ліктя.
 9. Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До та після зняття медичних рукавичок слід мити руки.
 10. Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складайте в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому ж приміщенні, де перебуває хворий, до їх утилізації.
 11. Уникайте обміну зубними щітками, предметами спільного користування, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з мийним засобом. Викидати посуд не слід.
 12. Необхідно щодня очищати та дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезінфекційним засобом.
 13. Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендовано температуру 60–90 °C і звичайні пральні порошки. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.
 14. Люди із симптомами хвороби мають залишатися вдома до зникнення клінічних проявів та отримання негативного результату лабораторних досліджень.

Зазначається, що якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (гарячка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), із ним слід поводитись як із підозрілим на інфікування коронавірусом.

Симптоми легкого перебігу хвороби

У Центрі підкреслили, що усі члени домогосподарства є контактними особами, а у разі появи перших симптомів ГРВІ негайно потрібно звертатися до сімейного лікаря. У відомстві нагадали, що діагноз "коронавірусна інфекція" може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики і розповіли, які симптоми є ознаками легкого перебігу COVID-19, зокрема:

 • нежить;
 • підвищення температури до 38 градусів, яке можна контролювати прийомом жарознижувальних препаратів;
 • відсутність змін психічного стану (порушень свідомості, млявості);
 • сухий кашель без ознак дихальної недостатності (утруднення дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання);
 • відсутність кишково-шлункових проявів (нудоти, блювання та/чи діареї)

Що відомо

 • В Україні за минулу добу коронавірус підтвердили у 5 469 людей. Також 3 044 пацієнтів одужали, а 113 — померли від ускладнень.
 • З 19 жовтня в Україні почав діяти новий карантинний розподіл регіонів за рівнями епідемічної небезпеки. Його встановлено на 14 днів.
 • Уряд ухвалив рішення щодо продовження адаптивного карантину в Україні до 31 грудня 2020 року.
 • Зеленський заявив, що уряд буде змушений запровадити жорсткий карантин у разі, якщо щодня в Україні реєструватимуть понад 9,5 тисяч заражень COVID-19.
 • Всесвітня організація охорони здоров'я розраховує, що вакцинація від COVID-19 розпочнеться у середині 2021 року.
На початок