Вибори в пандемію: нюанси карантинного голосування на Рівненщині

Вибори в пандемію: нюанси карантинного голосування на Рівненщині

Важливо
Вибори в пандемію: нюанси карантинного голосування на Рівненщині Суспільне Рівне

Місцеві вибори в Україні вперше пройдуть в умовах пандемії. Тож Кабінет міністрів розробив порядок організації їх проведення, аби убезпечити виборців від інфікування на дільницях. Зробити свій вибір зможуть і ті, хто перебуває на самоізоляції.

Мати свою ручку, не брати дітей на виборчу дільницю та заходити туди у масці. Це декілька нових рекомендацій, дотримуючись яких виборці зможуть проголосувати 25 жовтня.

Вибори і ковідСуспільне Рівне

У документі, розробленому Кабінетом Міністрів, зазначено, як можуть волевиятися ті, хто перебувають на самоізоляції.

"Пацієнт повинен зателефонувати до свого сімейного лікаря. Сімейний лікар, знаючи, що він перебуває на самоізоляції, видає йому довідку про стан його здоров'я, про те, що він з такого числа перебуває на самоізоляції", – каже заступник начальника управління охорони здоров'я Рівного Володимир Приступа.

Вибори і ковідСуспільне Рівне

"Повідомляє лікарю, хто має прийти забрати цю довідочку і повідомляє, на яку годину можна її забрати. Це довідка довільної форми, вона буде називатися "Про стан здоров'я пацієнта", – додає Володимир Приступа.

Далі цю довідку разом із заявою в довільній формі, в якій вказана адреса самоізольованого, необхідно віднести дільничній виборчій комісії. Зробити це потрібно не пізніше 20 години 23 жовтня. Тоді члени комісії зможуть організувати такій особі голосування вдома.

Вибори в пандемію: нюанси карантинного голосування на РівненщиніСуспільне Рівне

Члени дільничних виборчих комісій повинні бути у засобах індивідуального захисту – це рукавички, маска або респіратор, а також щиток, – говорить координатор спостереження мережі "Опора" в області Михайло Балик.

Вибори і ковідСуспільне Рівне

"Виборець, який голосує на дому, на відстані зможе показати свій документ, який засвідчує особу. І власне вкинути бюлетень до скриньки. Крім цього, члени ДВК після кожного такого виборця повинні змінювати засоби індивідуального захисту", – додає Михайло Балик.

Нагадаємо, на самоізоляції повинні перебувати особи, в яких лікар підтвердив COVID або є підозра, або ж особи, які контактували з інфікованими. Скільки саме жителів Рівненщини перебувають на самоізоляції нині – таку статистику в управлінні охорони здоров'я не ведуть.

Вибори і ковідСуспільне Рівне

Запускати на дільницю на вулиці Данила Галицького,27 планують орієнтовно по 20 виборців, аби не було скупчень.

Вибори і ковідСуспільне Рівне

"Голосуючих людей по списку у нас 2,5 тисячі. Столи великі, відстань від виборців до члена – метр. Члени також не будуть один біля одного сидіти, між ними відстань", – розповідає голова ДВК № 560951 Оксана Мороз.

Однією стороною виборці будуть заходити, а іншою виходити. При вході члени комісії перевірятимуть температуру.

Суспільне поцікавилось в голови ДВК, якщо вони зафіксують, що у людини є температура. Чи зможе вона проголосувати?

"Ні, не зможе. Її просто треба буде повернути, щоб вона йшла в лікарню", – зазначила Оксана Мороз.

УТОЧНЕННЯ – умови для голосування людини, у якої підвищена температура, влада передбачила. Пункт 4 постанови Кабміну від 14 вересня:

"У разі виявлення у особи підвищення температури тіла понад 37,2 °С та/або симптомів респіраторних захворювань такій особі рекомендовано утриматися від відвідування приміщення виборчої комісії, приміщення для голосування, участі в організації голосування виборців за місцем перебування та звернутися за медичною допомогою".

Марія Цип'ящук, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі "ОПОРА":

"Фактично це формулювання про "рекомендовано" означає, що обов'язку у людини залишити таке приміщення немає, з іншого боку права у члена виборчої комісії зобов'язати людину піти додому теж немає, тому що у такому випадку це взагалі може розцінюватися як перешкоджання здійсненю вибочрого права, за що наступає кримінальна відповідальність за статтею 157 Кримінального кодексу.

Пункт 11 з цієї ж постанови:

"Для випадків, коли у виборця, який прийшов на виборчу дільницю, виявлено підвищення температури тіла понад 37,2 °С та/або симптоми респіраторних захворювань, у приміщенні для голосування на кожній з виборчих дільниць необхідно облаштувати відокремлені кабіну та виборчу скриньку для голосування".

Марія Цип'ящук: "Знову ж таки, має бути хтось із членів ДВК. хто би за тим спостерігав, чи людина дійсно йде до тієї скриньки. Як на мене, це ще питання якоїсь персональної свідомості, відповідальності і захисту.

Також на дільниці, відповідно до порядку організації виборів, що прийняв Кабмін, повинні бути дезінфектори, щодві години приміщення необхідно провітрювати та оброблювати антисептичними речовинами усі поверхні, з якими контактують виборці. Також має бути обладнане місце для безпечної утилізації засобів захисту.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди