Держсекретар Угорщини агітував за партію на Закарпатті. ОПОРА звернулась до МЗС

Держсекретар Угорщини агітував за партію на Закарпатті. ОПОРА звернулась до МЗС

Держсекретар Угорщини агітував за партію на Закарпатті. ОПОРА звернулась до МЗС УНІАН

Державний секретар Угорщини з питань нацполітики Янош Арпад Потапі під час візиту на Закарпаття 8-9 жовтня агітував за партію "КМКС "Партія угорців України". Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала порушення вимог українського законодавства та звернулась до Міністерства закордонних справ України.

За інформацією ОПОРИ, відповідно до Виборчого кодексу заборонено участь у передвиборній агітації іноземцям та особам без громадянства, у тому числі шляхом журналістської діяльності чи у формі участі у концертах, виставах, спортивних змаганнях, інших публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки кандидатів чи суб'єкта їх висування.

Як агітував Держсекретар Угорщини на Закарпатті

На офіційному сайті партії "КМКС "Партія угорців України" 9 жовтня опублікували повідомлення про візит Держсекретаря Угорщини Яноша Арпада Потапі в ужгородську угорськомовну школу. У публікації розмістили цитату Потапі, в якій іноземний політик закликає підтримати “КМКС “Партію угорців України” на місцевих виборах в Україні 25 жовтня.

“Щодо майбутніх виборів в Україні, державний секретар зазначив, що дуже важливо, щоб угорці на Закарпатті підтримали угорських кандидатів на муніципальних виборах в Україні 25 жовтня. Янош Арпад Потапі вважає підтримку кандидатів "КМКС" особливо важливою, оскільки угорці Закарпаття можуть зберегти і зміцнити позиції, які вони здобули на сьогодні”, — йдеться у публікації.

10 жовтня на сторінці цієї ж партії у Facebook опублікували відео із промовою Держсекретаря Угорщини з питань нацполітики, в якій теж є заклики до угорців, які живуть на Закарпатті, підтримати на місцевих виборах політсилу “КМКС “Партія угорців України”.

9 жовтня на сайті партії поширили новину про візит Потапі у дитячий садочок у Великому Березному. У матеріалі також подають цитату Державного секретаря Угорщини, де є заклик прийти на вибори 25 жовтня та підтримати угорців, адже це допоможе продовжити вже вдалу співпрацю.

Держсекретар Угорщини агітував за партію "КМКС" на Закарпатті: ОПОРА звернулась до МЗССайт "КМКС "Партія угорців України"

"Державний секретар наголосив, що для того, щоб наша інституційна система функціонувала в довгостроковій перспективі, необхідно мати чітке представництво інтересів, де б не жили угорці. Він попросив усіх своїх закарпатців підтримати кандидатів КМКСЗ на виборах 25 жовтня, оскільки це створить основи для співпраці та спільного мислення”, — йдеться у публікації.

На сторінці Держсекретаря Угорщини Потапі у Facebook 7 жовтня опублікували допис, в якому містяться заклики підтримати партію “КМКС “Партія угорців України” на місцевих виборах 25 жовтня.

ОПОРА звернулась до МЗС України

Громадянська мережа ОПОРА закликала Міністерство закордонних справ України надати оцінку діям представника державного корпусу зарубіжної країни щодо дотримання ним законодавства України у сфері виборів.

Відповідь МЗС

"МЗС України уже неодноразово фіксує ознаки політичної агітації державними службовцями Угорщини, які відвідують Закарпаття", — йдеться на офіційному сайті відомства. "На кожен такий факт МЗС реагує в межах повноважень, дипломатичним шляхом застерігаючи угорську сторону від порушення виборчого законодавства України і спроб втручання у внутрішні справи нашої держави. Нехтування офіційними закликами МЗС України лише доводить наявність прихованої мети в угорської сторони, яка є неприйнятною у міждержавних відносинах. У зв’язку з цим МЗС звернулося до відповідних правоохоронних структур дати свою оцінку діям угорських посадовців".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди