Азербайджан заявив про обстріл з території Вірменії. В Єревані спростували інформацію

Азербайджан заявив про обстріл з території Вірменії. В Єревані спростували інформацію

Азербайджан, Вірменія
Вірменський солдат. Міноборони Вірменії

Міністерство оборони Азербайджану заявило про обстріл з території Вірменії позицій армії в Нахічеванській Автономній Республіці. У Вірменії спростували інформацію.

В Баку заявили, що Збройні сили Вірменії 7 квітня о пʼятій вечора (о четвертій за Києваом) з позицій у районі Пашали обстріляли позиції азербайджанської армії зі стрілецької зброї в напрямку населеного пункту Шада Шахбузського району Нахічеванської Автономної Республіки.

За даними оборонного відомства, підрозділи Збройних Сил Азербайджану в цьому напрямку вжили "адекватних заходів у відповідь".

Міністерство оборони Вірменії заявляє, що повідомлення військового відомства Азербайджану про обстріли азербайджанських позицій не відповідають дійсності.

Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном

Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном розпочався у 1988 році. Тоді внаслідок обстрілів через регіон Нагірний Карабах, за різними даними, загинуло понад 30 000 осіб. Режим припинення вогню встановили лише у травні 1994 року.

Попри те, що перемир'я між сторонами досягнуте, його періодично порушували.

У вересні 2023 року Азербайджан оголосив "антитерористичну операцію" у Нагірному Карабасі, унаслідок чого повернув регіон під свій контроль. Тоді до Вірменії прибули понад 50 тисяч біженців з цього регіону.

28 січня 2024 року Вірменія запропонувала Азербайджану підписати пакт про ненапад, якщо процес укладання мирного договору буде довгим.

Єреван пропонує провести демаркацію кордонів за останніми радянськими картами 1975 року, але Баку проти, пояснюючи це тим, що в 1970-х історичні землі Азербайджану були передані Вірменії. Нині переговори тривають.

На початок