У Франківську почався опалювальний сезон

У Франківську почався опалювальний сезон

У Франківську почався опалювальний сезон
Суспільне Карпати

У Івано-Франківську розпочався опалювальний сезон. Впродовж трьох днів "Івано-Франківськтеплокомуненерго" запускатиме котельні. Вже сьогодні теплопостачання є у всіх лікарнях міста.

Котельня на вулиці Довгій опалює 26 будинків. ЇЇ запустили сьогодні о 13:00, розповідає машиніст Богдан Лаба. За його словами, тут є два котли – один з них встановили минулого року. Стан котлів та загалом весь процес теплопостачання чоловік контролює з окремого кабінету. Він відслідковує показники на екрані монітору.

"Все, що в котлі робиться, нам видно сюди. Змінюється тиск – ми дивимося, в чому причина. Змінюється температура – тоді треба добавити або відняти. Якщо є пориви, теж показує. Видно тиск. Тобто прорвало – нам показало", - каже Богдан Лаба.

Загалом сьогодні працюють 15 котелень "Івано-Франківськтеплокомуненерго" із 33. Найбільші запустили сьогодні, решту - планують до середи, каже в. о. головний інженер підприємства Михайло Кобилянський. За його словами, до цього опалювального сезону готувалися з липня.

Цьогорічна підготовка, розповідає Михайло Кобилянський, була однією з найскладніших за останні роки, адже багато працівників підприємства хворіли. Незважаючи на це, всі тепломережі таки перевірили – вони пройшли гідравлічні випробування і зараз в справному стані. Тому тепло до будинків планують подати впродовж трьох днів.

"Більшість людей буде мати тепло вже сьогодні із тих котелень, які запущені в роботу сьогодні. Якщо до будинків повідкривають подачу теплоносія, то за сьогодні, завтра і післязавтра всі будинки будуть мати тепло" - розказує Михайло Кобилянський.

Одну котельню, яка опалює центральну частину міста та поки належить приватній компанії "СТЕК", запустять в четвер, розповів директор департаменту комунальної політики Михайло Смушак. Тому в будинках, які підключені до котельні, що по вулиці Індустріальній, тепла поки не буде.

В одному з таких будинків живе Галина Ткаченко. Каже, що поки користуються радіатором, однак він пересушує повітря та не може повністю обігріти квартиру.

"У хаті холодно. Дитина приходить зі школи, вдома холодно. Мерзнемо просто неймовірно. Якраз сьогодні скорочені уроки у зв’язку з тим, що в школі просто неймовірно холодно. Діти мерзнуть, додому прийдем – мерзнем. Чим грітись? Газом? Який зараз настільки дорогий", - бідкається жінка.

Запускатимуть процес теплопостачання впродовж двох тижнів, каже директор департаменту комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак. За його словами, все - через стару систему централізованого теплопостачання та зношені тепломережі.

Обіцяє, що до кінця місяця тепло буде у всіх будинках міста: "Кожного року в нас є дедлайн – два тижні, для того, щоб вийти в робочий режим, для того, щоб в нас не було будинків, в яких немає опалення, не було поривів. Наші мережі – це старий радянський автомобіль. Тобто, він на ходу, він заводиться, він їде, але не факт, як зашвидко заводиться і як зашвидко ми зможемо поїхати".

Що відомо

На початок