Гроші є, нема роз'яснень: на Запоріжжі ДВК ще не готові до проведення виборів в умовах карантину

Гроші є, нема роз'яснень: на Запоріжжі ДВК ще не готові до проведення виборів в умовах карантину

Гроші є, нема роз'яснень: на Запоріжжі ДВК ще не готові до проведення виборів в умовах карантину

У Запорізькій області й досі не закуплені засоби індивідуального захисту для членів дільничних виборчих комісій в умовах карантину. Кошти на їх придбання з місцевих бюджетів виділено, але немає чітких роз'яснень від ЦВК - кажуть в ЗОДА.

Як повідомляє громадянська мережа ОПОРА, наразі органи місцевого самоврядування не отримали чітких роз’яснень від ЦВК про те, які саме засоби індивідуального захисту і в якій кількості необхідно закупити на кожну виборчу дільницю. "По Запорізькій області вони не закуплені. За тією інформацією, яка у нас є вони можуть бути закуплені в будь-який момент, бо всіма органами місцевого самоврядування на кожній території прийнятті рішення про виділення коштів," - повідомила керівниця апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко.

За її словами, було проведено моніторинг, встановлено, що більшість територій мають можливість закупити всі необхідні засоби. Однак існує ряд проблем, які впливають на вирішення цього питання. "Після того, як вийшла постанова ЦВК №364Про невідкладні заходи щодо створення належних умов для безпечної організації та проведення голосування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року від 10.10.2020, ми розуміємо, що достатньо неврегульованими є питання, починаючи з того як зрозуміти, які саме засоби індивідуального захисту і в якій кількості необхідно закупити на кожну виборчу дільницю. Всі розрахунки повинні зробити самі органи місцевого самоврядування."

Тим часом в обласному центрі все обладнання на ДВК відповідає вимогам Центральної виборчої комісії, - повідомила спостерігачам ОПОРИ начальниця відділу організаційної та кадрової роботи виконкому Запорізької міської ради Олена Савенко. На виконання постанови Кабінету Міністрів України Запорізька міська рада прийняла міську цільову програму щодо забезпечення протиепідемічних заходів під час проведення місцевих виборів. На придбання необхідних засобів було виділено 2 млн. 200 тис. грн.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди