Уперше в історії українського хокею чемпіон визначиться в сьомому матчі фіналу

Уперше в історії українського хокею чемпіон визначиться в сьомому матчі фіналу УХЛ

"Кременчук" та "Донбас" після шести матчів фіналу плей-оф УХЛ не змогли визначити переможця чемпіонату сезону 2019/20.

В Українській хокейній лізі проходить плей-оф чемпіонату сезону 2019/20. Матчі другого етапу були перенесені з весни на осінь через пандемію коронавірусу.

У фіналі зустрілися "Кременчук" та "Донбас", які вже зіграли між собою шість матчів. Рахунок серії - 3:3. Тому переможець визначиться у сьомому матчі фіналу плей-оф УХЛ.

Це трапиться вперше в історії чемпіонату України з хокею.

Історія фіналів чемпіонату України з хокею

• Сезон 1993

Найкоротший чемпіонат, оскільки він був проведений за вісім днів (із 5 по 13 квітня 1993 року). Проводився у два етапи. Перший: регулярний чемпіонат за участі шести команд. Другий: фінальний, де грало три команди. Переможцем став київський "Сокіл", який обіграв у фінальному етапі київський ШВСМ та харківський "Юпітер".

• Сезон 1994

Тоді чемпіонат грали за такою ж системою та в такі ж терміни. Чемпіоном став ШВСМ, друге місце посів "Сокіл", третім став "Сокіл-2".

• Сезон 1995

Та ж система без плей-оф. У фінальному етапі "Сокіл" став першим, київський АТЕК взяв "срібло". А ШВСМ став бронзовим призером того чемпіонату.

• Сезон 1996

Не відбувся через нестачу фінансування на його проведення.

• Сезон 1996/97

Перший чемпіонат, який тривав протягом п'яти місяців та в якому проводився повноцінний плей-оф. Тоді всі протистояння другої стадії тривали з одного матчу. У фіналі "Сокіл" переміг київську "Крижинку" 5:1.

• Сезон 1997/98

Проходив за такою ж системою. "Сокіл" захистив чемпіонство, перемігши київський "Беркут-ППО" у фінальному протистоянні 5:2.

• Сезон 1998/99

У чемпіонаті України змагалися вісім команд. А плей-оф почав проходити з кількох поєдинків. Фінальні матчі тривали до трьох перемог, а серія "Сокола" та "Беркут-ППО" завершилася з рахунком 3:1 на користь перших.

• Сезон 1999/00

У тому чемпіонаті повернулися до одноматчевого протистояння на кожній стадії плей-оф. У фіналі чинний чемпіон "Сокіл" програв "Беркуту" 1:3.

• Сезон 2000/01

Рекордний за кількістю команд, які брали участь у чемпіонаті: 16 команд у чотирьох зонах боролися за вихід до другого етапу, після якого визначилися учасники плей-оф. Фінал проходив із одного матчу, в якому "Беркут" обіграв "Сокіл" 2:1.

• Сезон 2001/02

Фінальна серія тривала з трьох поєдинків, у яких "Беркут" втретє поспіль став чемпіоном України, перегравши "Сокіл" 2:1 за матчами.

• Сезон 2002/03

Фінальна серія тривала знову до двох перемог. Чемпіоном став "Сокіл", обігравши харківський СДЮСШОР-"Барвінок" 2:0.

• Сезон 2003/04

"Сокіл" удруге поспіль став чемпіоном України, здолавши "Київ" у фінальній серії 2:0.

• Сезон 2004/05

Третє підряд чемпіонство "Сокола" у чемпіонаті України з хокею. У фіналі кияни здолали в двоматчевому протистоянні "Дніпровських вовків" 2:0.

• Сезон 2005/06

За перемогу в чемпіонаті тоді боролися "Сокіл" та Беркут". Перші перемогли у триматчевій серії 2:1.

• Сезон 2006/07

У тому чемпіонаті плей-оф не грали. Переможець визначився у регулярному чемпіонаті. Ним став АТЕК.

• Сезон 2007/08

Плей-оф повернувся, а "Сокіл" ще раз став чемпіоном України, здолавши "Барс" 2:0 у фінальних матчах.

• Сезон 2008/09

Знову кияни стали чемпіоном, обігравши "Білий Барс" у тому ж двоматчевому протистоянні.

• Сезон 2009/10

"Сокіл" став сильнішим за "Беркут" у фінальній серії (2:0).

• Сезон 2010/11

Тоді вперше чемпіоном України став донецький "Донбас", а "Сокіл" програв 0:2 у фінальному протистоянні.

• Сезон 2011/12

"Донбас" удруге поспіль став переможцем турніру, обігравши у шестиматчевому протистоянні київський "Сокіл"- 4:2.

• Сезон 2012/13

Перемігши в серії до чотирьох перемог, перейменований "Донбас-2" втретє поспіль здобув чемпіонський титул, здолавши київський "Компаньйон-Нафтогаз"

• Сезон 2013/14

"Компаньйон-Нафтогаз" переграв "Білий Барс" у п'ятиматчевому протистоянні 3:2.

• Сезон 2014/15

Київський АТЕК обіграв "Кременчук" 2:1 у фіналі.

• Сезон 2015/16

"Донбас" повернув собі звання чемпіона, здолавши київський "Дженералз" 4:0.

• Сезон 2016/17

У фіналі "Донбас" зустрічався з "Кременчуком", який програв донеччанам 2:4.

• Сезон 2017/18

Фінальна серія тривала до чотирьох перемог, в яких "Донбас" знову обіграв "Кременчук" 4:1.

• Сезон 2018/19

Ще одна перемога донецького клубу. Проте, вже над новачком УХЛ - херсонським "Дніпром" 4:1 у фінальній серії.

• Сезон 2019/20

У фіналі знову між собою грають "Донбас" та "Кременчук". І вперше в історії українського хокею, переможець визначиться у сьомому матчі фінальної серії. Наразі рахунок 3:3.

Огляд шостого матчу фінальної серії плей-оф УХЛ сезону 2019/20.

• Останній та вирішальний матч у фінальній серії пройде в Кременчуці на арені "Айсберг". Матч відбудеться 20-го жовтня.
  • "Кременчук" може вперше у своїй історії стати чемпіоном України з хокею.
Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start