Перейти до основного змісту
Іспанія до липня може визнати Палестинську державу — Санчес

Іспанія до липня може визнати Палестинську державу — Санчес

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес
Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес. Getty Images

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес очікує, що Мадрид визнає Палестину як державу до липня, і переконаний, що в найближчі місяці на міжнародній арені відбудеться низка подій, які сприятиме приєднанню інших країн до цього визнання.

Про це він сказав журналістам під час турне країнами Близького Сходу, повідомляє EFE.

На засіданні лідерів ЄС 22 березня прем'єр Іспанії заявив, що домовився з лідерами Ірландії, Мальти та Словенії "зробити перші кроки" до визнання держави, яку проголосили палестинці на Західному березі річки Йордан та у секторі Гази.

Санчес нагадав, що рішення про визнання Палестини може ухвалити уряд Іспанії, і воно не потребує схвалення парламенту країни. Водночас він запевнив, що проінформує законодавчу владу.

Прем'єр Іспанії переконаний, що в період з квітня по червень на міжнародній арені відбудуться певні події щодо конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС і радить уважно стежити за дебатами з цього приводу в ООН.

Намір Санчеса полягає в тому, щоб визнання не відбувалося ізольовано і що існує група країн, яка бере на себе цю відповідальність і допомагає вирішити конфлікт.

Крім того, він переконаний, що в ЄС існує критична маса, яка змусить кількох партнерів зі спільноти прийняти таке рішення.

2 лютого міністр закордонних справ Британії Девід Кемерон заявив, що Сполучене Королівство може офіційно визнати незалежну палестинську державу, не чекаючи завершення переговорів про співіснування двох держав, якщо після припинення вогню в Газі лідери радикального руху ХАМАС покинуть анклав.

3 лютого ЗМІ повідомили, що держсекретар США Ентоні Блінкен доручив департаменту проаналізувати можливість визнання Штатами Палестини як незалежної держави після війни в Ізраїлі.

Вторгнення бойовиків палестинського руху ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня уряд Ізраїлю запровадив воєнний стан в країні.

9 жовтня 2023 року Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази. 11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю. Згодом в ООН заявили про гуманітарну катастрофу в Газі.

13 жовтня 2023 року Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту". 27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Хагарі заявив, що сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня заявив про початок другого етапу війни проти ХАМАСу.

1 листопада війська Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази. Того ж дня для евакуації людей відкрили контрольно-пропускний пункт "Рафах", що на кордоні з Єгиптом. Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, що супроводжувалося звільненням груп заручників.

Через війну між Ізраїлем та бойовиками ХАМАСу в Червоному морі єменські хусити, яких підтримують терористичні угруповання та Іран, почали обстрілювати судна. Вони заявили, що завдають ударів по кораблях Ізраїля та їх союзників. Після низки ракетних та дронових атак США спільно зі Сполученим Королівством завдали ударів по силах хуситів в Ємені.

Топ дня
Вибір редакції
На початок