Громада села Микуличин хоче утворити окрему ОТГ

Громада села Микуличин хоче утворити окрему ОТГ

Громада села Микуличин хоче утворити окрему ОТГ undefined

Під час громадських слухань щодо можливості об’єднання села Микуличин з Яремчанською ОТГ 29 грудня жителі цього села проголосували за рішення утворити окрему ОТГ. На зборах були присутні депутат Івано-Франківської обласної ради Андрій Мироняк, міський голова Яремча Василь Онутчак, 5 депутатів Яремчанської міської ради від Микуличина, депутати Микуличинської сільради.

Громада села Микуличин хоче утворити окрему ОТГ

Громада села Микуличин хоче утворити окрему ОТГ

Микуличин – прикарпатське село, підпорядковане Яремчанській міськраді. Тут добре розвинені виробнича і соціальна інфраструктури. Село має 40 км комунальних доріг, вагома частина яких відремонтована за кошти місцевого бюджету. Такі цифри зазначено у зверненні сходу села до обласної адміністрації, Кабінету Міністрів та народних депутатів. Окрім того, обґрунтовуючи своє прагнення створити окреме ОТГ, там вказано, що про фінансову спроможність утворити окреме ОТГ свідчить і бюджет села – власні кошти загального фонду бюджету у 2019 році склав 10321 тис. грн. До порівняння, у Більшівській ОТГ цей показник становить 9802 тис. грн.

Чому громада вирішила утворити окрему ОТГ, по телефону розповів сільський голова Микуличина Василь Скірчук: "Десь понад 200 чоловік зібралися і прийняли рішення про те, щоб бути самостійними, так як бюджет він позволяє. Проголосували, я навіть не сподівався на це, одноголосно".

Василь Скірчук пояснює настрої місцевих людей: "Планували створити спочатку одну територіальну громаду з центром в місті Яремче. Туди мали входити за перспективним планом усі села Яремчанської міської ради. Потім так склалося, що Татарів з Ворохтою вирішили створити своє ОТГ, Паляниця з Надвірнянського району з Бистрицею – своє. Внесли зміни в перспективний план. І тому микуличинці вирішили: оскільки немає одної громади, то ми можемо бути самостійними.

Наше село дуже велике – понад 160 км² – це площа Микуличина, це є найбільше село за площею. Населення – більше 5-ти тис. Так що відповідає всім вимогам того, щоби була утворена окрема ОТГ".

Присутні на сході жителі села вважають, що примусове об’єднання з територіальною громадою м. Яремче суперечить принципу добровільності таких об’єднань. Тому у своєму зверненні зазначили: "Визнати за територіальною громадою села Микуличин Яремчанської міської ради Івано-Франківської області право залишитися окремою самостійною спроможною територіальною громадою".

До слова, громадські слухання щодо приєднання села Микуличин до Яремчанської ОТГ проводять вдруге. Вперше це було у 2015 році.

Авторка: Наталія Димніч

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди