В Австрії скликають Раду нацбезпеки через шпигунство РФ

В Австрії скликають Раду нацбезпеки через шпигунство РФ

Канцлер Австрії Карл Негаммер
Канцлер Австрії Карл Негаммер. Фото: AP

Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер скликає засідання Ради національної безпеки на 9 квітня через затримання колишнього співробітника вже розформованого Федерального відомства із захисту конституції та боротьби з тероризмом (BVT) Егісто Отта за підозрою у шпигунстві на користь Росії.

Як повідомляє Der Standard, Негаммер скликає Раду після запиту парламентської групи "Зелених".

"Є звинувачення у шпигунстві проти Егісто Отта, колишнього співробітника BVT. Ці звинувачення є серйозними. З одного боку, ці звинувачення тепер повинні бути розглянуті судовою владою. З іншого боку, необхідно оцінити і прояснити ситуацію з безпекою в країні", – сказав канцлер.

За словами канцлера, необхідно запобігти тому, щоб російські шпигунські мережі загрожували Австрії шляхом проникнення або використання політичних партій або мереж.

Раніше австрійські правоохоронці затримали колишнього агента Федерального відомства із захисту конституції та боротьби з тероризмом (BVT) Егісто Отта за підозрою у шпигунстві для РФ. В австрійській прокуратурі зазначили, що затриманий наразі перебуває під вартою у слідчому ізоляторі.

Правоохоронці розслідують справу Егісто Отта з 2017 року за звинуваченнями у зловживанні службовим становищем, таємній розвідці на шкоду Австрії та порушенні службової таємниці. Арешту ексагента передувала інформація про те, що він передавав російським шпигунам вміст мобільних телефонів високопосадовців.

Його колишній зять, який, як вважають, сприяв цьому злочину, також був заарештований. У помешканнях обох затриманих були проведені обшуки.

13 березня Австрія оголосила двох російських дипломатів персонами нон ґрата через дії, несумісні з їхнім дипломатичним статусом.

На початок