Без єдиної каси і єдиного потяга залишається місто на Рівненщині

Без єдиної каси і єдиного потяга залишається місто на Рівненщині

Без єдиної каси і єдиного потяга залишається місто на Рівненщині
Фото: Суспільне Запоріжжя

З кінця грудня місто Вараш на Рівненщині залишиться без єдиної залізничної каси. Про це мерію повідомили листом, зазначив міський голова. Альтернативою касі зможуть бути бібліотеки, вважають у міськраді. Щоправда, рух єдиного потяга, який проїжджав через місто-супутник РАЕС, досі не відновили.

Про закриття єдиної у Вараші каси 25 грудня 2020-го року повідомив міський голова Вараша Сергій Анощенко на своїй сторінці в Facebook. Суспільному він уточнив – лист-повідомлення про наміри “Укрзалізниці“ надійшов на міську раду більше місяця тому. Раніше мерію просили про надання приміщення для каси безкоштовно.

“Згідно закону, ми не можемо надавати безкоштовно приміщення суб’єктам господарювання. Утримання каси – збиткове. “Укрзалізниця“ не хоче платити за збиткову касу, то хто буде за неї платити?“, – каже Сергій Анощенко.

Натомість, міська рада запропонувала варашівцям альтернативу – бібліотеки.

“Хто має комп’ютер вдома, то може замовити собі квиток та роздрукувати його самостійно. А в кого немає, то в нас є три бібліотеки в кожному мікрорайоні. Працівники допоможуть всім охочим безкоштовно“, – каже мер.

Він додав, що єдиний поїзд, який проходив через місто – не курсує. Його відмінили через карантин, але потім не відновили. Депутати міської ради на сесії 6-го жовтня підтримали рішення звернутися до “Укрзалізниці“ з проханням відновити рейс “Львів-Бахмут-Львів“.

“Потягом користується багато студентів, що мешкають в м.Вараш, смт.Володимирець, селах Володимирецького району, а також інших населених пунктах Сарненського, Дубровицького, Рокитнівського району, та навчаються у закладах м. Львова та м.Києва. “ – йдеться у зверненні.

Заступник прессекретаря “Укрзалізниці“ Сергій Щур повідомив Суспільному, що збиткові поїзди, швидше за все, відновлювати не будуть.

“Усі пасажирські перевезення – нерентабельні. Від них “Укрзалізниця“ зазнає збитків понад 10 мільярдів гривень в рік. Кожен поїзд розглядається окремо, бо є обмеження, населеність поїздів і так далі“, – сказав Сергій Щур.

Зазначимо, що у самому Вараші немає залізничної станції. Найближча – у Новій Рафалівці, до якої з Вараша напряму – 11 кілометрів, а дорогою – 16. У місті зупиняються лише електрички, рух яких відновили після всеукраїнського карантину.

Авторка: Аліна Дубовська

На початок