У Литві схвалили правки до закону, які дозволять збільшити постачання дронів Україні

У Литві схвалили правки до закону, які дозволять збільшити постачання дронів Україні

Сейм Литви
Сейм Литви. Getty Images

Депутати литовський Сейм проголосували за правки до закону щодо публічних закупівель, які передбачають дозвіл організаціям придбати та використовувати для випробувань або передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників.

Про це повідомило видання Irytas.lt.

Як зазначається, після обговорення відповідний проєкт підтримали 75 парламентарів, двоє утрималися, і жоден не виступив проти.

"Пропозиція передбачає, що організації можуть передати закуплені БПЛА з китайськими компонентами на підтримку України, яка бореться з російською агресією. Через нестачу снарядів та зброї в Україні дрони стали важливою частиною військових дій", — пишуть журналісти.

Як вказали ініціатори проєкту, поки що організації не можуть придбати товари, виробник чи контролююча особа яких зареєстровані у Китаї, оскільки їх вважають ненадійними, навіть якщо ті використовуються лише для тестування або передачі у підтримку іншим державам.

22 березня в Україну прибули системи протидії БПЛА, які передала Литва.

Що відомо про допомогу від Литви

Як поінформували у Міноборони, військова допомога, яку надає Литва Україні, включає різне озброєння, боєприпаси, безпілотники, антидрони, навчання солдатів, ремонт важкої техніки та всю іншу підтримку.

Литва вже розробила план довгострокової підтримки України. На 2024-2026 роки заплановано 200 мільйонів євро військової допомоги.

2 лютого литовське МО виділило новий пакет військової допомоги Україні. У нього увійшли системи детонації та снаряли для протитанкових гранатометів.

На початок