Кулеба озвучив аргументи на користь якнайшвидшого надання Україні додаткових систем Patriot

Кулеба озвучив аргументи на користь якнайшвидшого надання Україні додаткових систем Patriot

Дмитро Кулеба
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. AP

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив на терміновій потребі України у більшій кількості систем ППО Patriot та подібних до неї комплексів.

Про це дипломат заявив на онлайн-брифінгу для світових ЗМІ 27 березня.

Кулеба вказав, що РФ посилила повітряний терор та лише у період з 18 по 24 березня випустила по українських містах 190 ракет різних типів, 140 "шахедів" і 700 керованих авіабомб.

"Особливістю нинішніх російських атак є інтенсивне використання балістичних ракет, які можуть досягати цілей на надзвичайно високих швидкостях, залишаючи мало часу для людей, щоб знайти укриття, і спричиняючи значні руйнування", — зазначив глава МЗС.

Дипломат підкреслив, що системами Patriot володіє низка держав світу й ці комплекси можуть та мають бути передані Україні у найкоротші терміни і закликав партнерів знайти відповідну політичну волю.

"Україна наразі єдина держава у світі, яка майже щодня зазнає балістичних ракетних атак. Patriot мають бути розміщені сьогодні в Україні, щоб захищати реальні людські життя, а не залишатися в місцях, де загроза дорівнює нулю", — пояснив Кулеба.

Окрім цього, глава МЗС назвав три критично важливі результати, які принесе посилення української протиповітряної оборони:

  • врятує тисячі людських життів, що саме по собі є головною метою. Patriot та інші подібні системи є оборонними за визначенням. Вони покликані захищати життя, а не забирати їх;
  • заощадить значну кількість ресурсів для партнерів України. Кожна територія, закрита Patriot, — це менше руйнувань критичної інфраструктури і менше коштів на відновлення, а кожне місто, надійно захищене Patriot, — це тисячі українців, які повернуться з-за кордону, зміцнюючи економіку та зменшуючи її залежність від іноземної фінансової допомоги;
  • прикриє війська і дозволить Україні переломити хід війни.

Раніше президент Володимир Зеленський стверджував, що 10 зенітно-ракетних комплексів Patriot "кардинально змінили б ситуацію" у війні.

2 січня тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний поінформував, що під час масованого обстрілу України Повітряні сили збили 10 із 10 російських ракет "Кинджал" за допомогою ЗРК Patriot.

На початок