Голова "Укренерго" назвав збитки української енергосистеми через останні масовані удари Росії

Голова "Укренерго" назвав збитки української енергосистеми через останні масовані удари Росії

Електроенергія
Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький (у центрі) . Володимир Кудрицький/Facebook

Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що через останні масовані комбіновані удари з боку Росії українська енергосистема зазнала збитків, що оцінюються у щонайменше 100 мільйонів євро.

Про це Володимир Кудрицький розповів в етері телемарафону "Єдині новини".

При цьому він уточнив, що тут йдеться лише про високовольтне обладнання "Укренерго". Кудрицький зазначив, що якби не попередня підготовка до ймовірних і прогнозованих російських ударів по енергетиці України, і відповідно роботи із захисту систем, то пошкодження могли бути значно серйознішими.

"Ми готувалися до цього. Формували склад обладнання та матеріалів, тренували персонал", — сказав голова "Укренерго" і відзначив роль інженерних укріплень на об'єктах компанії.

Кудрицький додав, що згідно з попередніми оцінками, без такого комплексу підготовки та укріплення енергооб'єктів пошкодження через російські атаки могли бути вдвічі більшими.

Масований удар Росії по Україні 22 березня

22 березня Росія цілеспрямовано здійснила комбіновану масовану атаку по українській енергетичній інфраструктурі, внаслідок чого пошкоджені десятки об’єктів енергосистеми: теплові та гідроелектростанції, магістральні мережі "Укренерго" та обленерго.

За даними Повітряних сил ЗСУ, під час атаки 22 березня сили протиповітряної оборони знищили загалом 92 повітряні цілі, серед них — 55 БпЛА та 37 ракет. При цьому загалом РФ застосувала:

  • 63 ударні БпЛА типу "Shahed-136/131";
  • 12 балістичних ракет "Іскандер-М";
  • 40 крилатих ракет Х-101/Х-555;
  • 5 крилатих ракет Х-22;
  • 7 аеробалістичних ракет Х-47М2 "Кинджал";
  • 2 керовані авіаційні ракети Х-59;
  • 22 зенітні керовані ракети С-300/С-400.

Якщо у Вас відсутня електрика, поганий інтернет-зв'язок — читайте полегшену версію сайту новин Суспільного.

На початок