В Ужгороді діти можуть безкоштовно відвідувати гурток "Роботехніки". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

В Ужгороді діти можуть безкоштовно відвідувати гурток "Роботехніки". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Марафон
В Ужгороді діти можуть безкоштовно відвідувати гурток "Роботехніки". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ Суспільне Закарпаття

Безкоштовний гурток "Робототехніки" діє при третій ужгородській школі. Відвідувати його можуть школярі з усіх навчальних закладів міста, каже директора Світлана Фесенко. За її словами, відкрили гурток 2 роки тому власними силами.

Про такі ініціативи ми розказуємо в межах проєкту "Місцеві". Суспільне розповідає історії з усієї країни про проблеми, якими живуть люди в регіонах, і як їх можна вирішувати на місцевому рівні без політичних рішень. Це медицина, фінанси, інфраструктура, житлово-комунальне господарство, екологія, безпека, економіка. Цей тиждень — присвячений освіті.

Марсоход та Змія — витвір дитячих рук

Спроєктував такого робота другокласник Костянтин Криндач. Хлопець розповідає: спочатку збирають його з конструктора, потім додають двигун, завдяки якому робот може рухатися.

"Ми збираємо робота-марсохода, який буде їздити по Марсу. На комп’ютері в нас інструкція", — розповів хлопчик.

Безкоштовний гурток "Роботехніки" в ЗОШ № 3 можуть відвідувати учні з усіх шкіл Ужгорода

П’ятикласник Костянтин Павліков вчиться керувати змією-роботом, яку зробили учні старших класів. Костянтин пояснив: вона зібрана з конструктора лего.

"Тут скачана програма, через яку ми керуємо. Це інфрачервоний привід, через який ми керуємо. Тут очі, через які вона приймає сигнал інфрачервоного пульта", — розповів хлопець.

Відвідувати «Роботехніку» можуть учні 2-9 класів, розповідає керівниця гуртка Аліса Кочемба. За її словами, діти тут навчаються збирати різних роботів та програмувати. Роботи, розповіла керівниця гуртка, можуть як їздити вперед-назад, так і реагувати на різні команди.

Безкоштовний гурток "Роботехніки" в ЗОШ № 3 можуть відвідувати учні з усіх шкіл Ужгорода

"Бачити різну відстань, наскільки далеко об’єкт від них знаходиться. Наприклад, реагувати на зміну освітленості. Це розвиває в учнів як дрібну моторику, як і здібності до програмування, так і до вирішення різних алгоритмічних задач", — пояснила Аліса Кочемба.

Надихнули самі діти

Директорка ужгородської школи № 3 Світлана Фесенко розповіла, на відкриття гуртка "Робототехніки" її надихнули самі учні:

Безкоштовний гурток "Роботехніки" в ЗОШ № 3 можуть відвідувати учні з усіх шкіл Ужгорода

"Я побачила, що в нас в школі є діти, які полюбляють конструювати, — сказала директорка, — які полюбляють математику, а не тільки різні мови, бо в нас лінгвістична школа. У нас є давній партнер – це Остравський технічний університет, з яким ми співпрацюємо за різними програмами. При зустрічі я попросила їхнє керівництво, щоб вони нам показали, як працює у них гурток "Робототехніки"."

Аліса Кочемба перед відкриттям гуртка "Робототехніка" впродовж року стажувалася у Чехії.

Повне відео

Читайте також: У Хмельницькому відкрили безкоштовну студію робототехніки для дітей

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди