На Полтавщині місцевий майстер створив скульптурну композицію із трьохсотлітнього дуба. Аби не спилювати сухе дерево, у Щербанівській громаді вирішили дати йому друге життя. Крону прибрали, а на стовбурі створили барельєфи з українськими мотивами.
Десять метрів у висоту та близько п’яти в обхваті. Над цією композицією із дуба Андрій Мірошниченко працював понад 2 місяці.

10-метрова композиція із дуба
"Через годину робота буде повністю закінчена. Залишиться лише зробити накриття отам, зверху, щоб вода не потрапляла", − говорить автор композиції Андрій Мірошниченко.
Усю скульптуру автор спочатку обробив розчином від шкідників, а тепер наносить другий шар спеціальної олії.
"Робиться для того, щоб захистити деревину від вологи й ультрафіолетового проміння. Розтирати дуже добре, щоб не було потьоків, щоб не залишалося. Тоді воно плівкою буде. А плівка облущиться, злізе, не буде смислу цього покриття", − каже автор композиції.

Автор наносить шар олії
В основі композиції – стовбур 300-літнього дуба. Дерево з десяток років стояло сухим. Але в громаді вирішили його не спилювати, а прикрасити.
"Всі його називали «козацький дуб», а якщо козацький, то самі розумієте. Зверху лелеки, з цього боку пастушок, дударик, гусей пасе. А це, я називаю його, – дух дуба, захисник", − говорить Андрій Мірошниченко.
Роботу майстер почав у липні. Створив чотири ескізи зображень, а краще з них вибирали місцеві жителі, голосуючи у соцмережах.
"З першого ескізу залишився лише кобзар у тому вигляді, в якому мав бути, а решту довелося переробляти. Там сучок, гниль – і змушувало змінювати композицію, сюжет навіть".

Автор композиції Андрій Мірошниченко
Більші елементи вирізав бензо- та електропилами, а дрібніші – болгаркою стамескою.
"Найскладніше, звичайно, на самій горі. Ліса не можна було поставити так, щоб можна добратись, куди я хочу. І вітер розгойдував. На землі коли стоїш, можеш з одного боку підійти, з іншого, підстрибнути навіть. А там цього не зробиш", − каже автор композиції.
На виготовлення цієї композиції із бюджету Щербанівської громади витратили приблизно 100 тисяч гривень. За словами заступниці голови ОТГ Світлани Мельник, територію поблизу планують упорядкувати, а також провести тут освітлення.