На Одещині членів виборчої комісії не пускають у приміщення дільниці — ОПОРА

На Одещині членів виборчої комісії не пускають у приміщення дільниці — ОПОРА

На Одещині членів виборчої комісії не пускають у приміщення дільниці — ОПОРА Суспільне Одеса

Членів Ізмаїльської міської територіальної виборчої комісії не допускають у приміщення виборчої дільниці. Про таке повідомили в пресслужбі громадянської мережі "Опора".

Виборча дільниця знаходиться в будівлі Ізмаїльського управління водного господарства, яке є державним підприємством. Це звичайна виборча дільниця, яка існує на постійній основі. У цьому ж приміщенні виборча дільниця знаходилась і під час щонайменше двох попередніх виборчих процесів, зауважили в "Опорі".

Натомість у зверненні Ізмаїльської ТВК до Центаральної виборчої комісії зазначено: управління водного господарства мотивує свої дії тим, що ТВК нібито повинна укласти договір оренди й оплатити приміщення.

Однак, за словами представників виборчої комісії, управління Державної казначейської служби відмовляється сплачувати оренду, оскільки управління водного господарства є державним підприємством.

Звернення щодо недопущення членів ТВК до дільниці направили також голові Одеської обласної державної адміністрації та начальнику Ізмаїльського відділу поліції. З відповідним листом звернулися й до Ізмаїльської міської ради та до управління Служби безпеки України, оскільки ТВК вбачає в цій ситуації загрозу зриву виборчого процес, розповіли в "Опорі".

На Одещині членів виборчої комісії не допускають у приміщення дільниці — ОПОРАОПОРА

На Одещині членів виборчої комісії не допускають у приміщення дільниці — ОПОРА

На Одещині членів виборчої комісії не допускають у приміщення дільниці — ОПОРАОПОРА

На Одещині членів виборчої комісії не допускають у приміщення дільниці — ОПОРА

"У випадку недопуску дільничної виборчої комісії до відведеного для неї приміщення можна говорити щонайменше про ознаки правопорушення, передбаченого ст. 212-24 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А саме перешкоджання діяльності суб’єкта виборчого процесу," — пояснила координаторка мережі "Опора" в Одеській області Анастасія Матвієнко.

В "Опорі" також нагадали: згідно з п. 1 ч. 1 ст. 211 Виборчого кодексу України органи влади зобов’язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їхніх повноважень, зокрема надавати необхідні приміщення для виборчих комісій та забезпечувати охорону цих приміщень.

У цій же статті йдеться про те, що вартість послуг оплачується за діючими на момент проведення виборів тарифами. Розмір оренди приміщень недержавної власності встановлюється договором оренди.

Вирішення питання щодо утворення, ліквідації або внесення змін щодо існуючих на постійній основі дільниць належить до повноважень Центральної виборчої комісії. Для розгляду таких питань до ЦВК має надійти подання від виконкому міської ради, а також обґрунтування потреби внесення змін. ЦВК може розглядати питання щодо зміни адреси приміщення для голосування не пізніше, ніж за 20 днів до дня голосування.

Що відомо

  • Усього Одеська міська територіальна виборча комісія зареєструвала кандидатами на посаду міського голови 23 людей. Серед них колишні та чинні народні депутати, блогери, "тезки" президента та самовисуванці.
  • Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
  • У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.
  • Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", у місцевих виборах планують взяти участь 59% українців, але 56% вважають, що після них ситуація у їхньому населеному пункті не зміниться. 27% українців думають, що вибори принесуть зміни на краще, а 8% — гірше.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди