Протримався менше попередників: президент В'єтнаму подав у відставку

Протримався менше попередників: президент В'єтнаму подав у відставку

Во Ван Тхіонг
Колишній президент В'єтнаму Во Ван Тхіонг. AP/Hau Dinh

Президент В'єтнаму Во Ван Тхіонг подав у відставку після року перебування на посаді. Він зумів побити одразу два рекорди: став наймолодшим президентом країни за всю її історію і пробув на посаді найменше з усіх попередників.

Про це пише The Guardian.

Після спеціального засідання вищих органів правлячої Комуністичної партії 20 березня уряд заявив, що президент порушив партійні правила та негативно вплинув на її репутацію.

У країні, відомій своєю політичною стабільністю і жорстко контрольованою Компартією, трохи більше, ніж за рік, вже другий президент був змушений піти у відставку.

Попередник Во Ван Тхіонга на президентській посаді Нгуєн Суан Фук подав у відставку минулого року, пропрацювавши лише два роки. Обидва виявилися заплямованими причетністю до корупційних скандалів.

За інформацією уряду, пояснення вказують на конкретні причини відставки. Там заявили лише, що президент Тхіонг порушив партійні правила і що він мав "недоліки, які вплинули на громадську думку, а також на репутацію партії, держави та її самої".

Однак передбачається, що президент подав у відставку через звинувачення у шахрайстві та хабарництві, висунутих проти чиновників та представників компаній, які займаються нерухомістю в провінції Куангнгай, де він колись був місцевим партійним босом.

Посада президента у В'єтнамі в основному церемоніальна і займає третє місце в політичній ієрархії країни. Найвпливовішою посадою є посада генерального секретаря Комуністичної партії, яку з 2011 року займає 79-річний Тронг.

На початок