Країни G7 застерегли Іран від надання Росії балістичних ракет — Bloomberg

Країни G7 застерегли Іран від надання Росії балістичних ракет — Bloomberg

Країни G7 застерегли Іран від надання Росії балістичних ракет — Bloomberg
Запуск балістичної ракети під час військових навчань в Ірані, 19 січня 2024 року. Фото: AP

Країни "Великої семи" (G7) застерегли Іран від надання балістичних ракет Росії для використання у війни проти Україні, погрожуючи швидкою відповіддю, якщо це станеться.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що посадовець адміністрації президента Сполучених Штатів Джо Байдена заявив, що у США немає доказів того, що Іран поставив ракети Росії, але наголосив, що країна та її союзники все більше стурбовані повідомленнями про те, що це зробив Тегеран.

У США також заявили, що передача Тегераном балістичних ракет Росії додала б "регіональної дестабілізації" та стала б "істотною матеріальною ескалацією" підтримки Іраном війни в Україні.

Чиновник адміністрації Байдена своєю чергою додав, що однією з потенційних санкцій проти Ірану може бути заборона на польоти Iran Air до Європи.

Що відомо про передачу іранських ракет Росії

27 вересня 2023 року Інститут вивчення війни оприлюднив матеріал, в якому мовилося про те, що Росія хоче придбати іранські балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar з радіусом дії 300 кілометрів і більше.

Тоді президент Володимир Зеленський розповів, що Україна наразі не має даних про продаж Іраном балістичних ракет Росії.

21 листопада 2023 року координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Іран може готуватися передати Росії балістичні ракети малої дальності для війни проти України.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов 25 лютого заявив, що Росія не отримала від Ірану далекобійні ракети.

На початок