Зеленський відреагував на повідомлення про можливе придбання Росією ракет в Ірану: "Факту передачі поки немає"

Зеленський відреагував на повідомлення про можливе придбання Росією ракет в Ірану: "Факту передачі поки немає"

Зеленський відреагував на повідомлення про можливе придбання Росією ракет в Ірану: "Факту передачі поки немає"
. Президент Володимир Зеленський виступає перед учасниками Аспенського безпекового форуму. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна наразі не має даних про продаж Іраном балістичних ракет Росії.

Про це глава держави повідомив під час пресконференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Києві 28 вересня.

"На сьогодні інформація від наших відповідних органів і від партнерів, що поки немає факту продажу ракет Ірану до РФ", — сказав Зеленський.

За словами президента, українські служби у контакті з партнерами займаються відповідним питанням.

Таким чином глава держави прокоментував матеріал Інституту вивчення війни, в якому мовилося про те, що Росія хоче придбати іранські балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar із радіусом дії 300 кілометрів і більше.

Позиція Ірану щодо війни РФ проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ вперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали росіяни.

За даними української розвідки, РФ замовила в Ірану понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні та цивільні об'єкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні Інститут вивчення війни інформував, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати росіян користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що в армії РФ з'явився другий майданчик для запуску дронів. Тепер окупанти почали запускати БПЛА з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Аналітики з Conflict Armament Research зазначили, що Росія модифікувала іранські дрони, переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

10 червня офіційний представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що Росія отримує з Ірану матеріали, необхідні для будівництва заводу з виробництва безпілотників, який може бути запущений у 2024 році.

За його словами, отримані супутникові знімки свідчать про плани розмістити завод з виробництва БПЛА в особливій економічній зоні "Алабуга" у Росії на території Республіки Татарстан.

На початок