У Миколаївському художньому музеї імені Василя Верещагіна електронний каталог створили вперше. Він містить понад 500 графічних робіт в оцифрованому вигляді.
За словами директора музею Сергія Рослякова, під оцифрування, в першу чергу, потрапили твори XVIII — XIX сторіч.
Акварель, пастель, малюнки, нанесені на папір або тонкий картон і потребують додаткової уваги.
"Папір за 50 років жовтіє, темнішає, на ньому з’являються старі плями. Відповідно, не всі вони можуть експонуватися, як картини олією. 90% цих робіт — вони не експонуються. А тепер вони є у відкритому доступі", — розповів комунікаційний менеджер "Агенції розвитку Миколаєва" Євген Гомонюк.
Оцифруванням займались працівники комунальної установи "Агенція розвитку Миколаєва". Гроші на проєкт отримали грантові, від Українського культурного фонду.
З цифрових носіїв було надруковано 300 примірників каталогів графічних робіт, частина вже роздана в місцеві бібліотеки та поштою відправлена до закладів культури інших міст. Друкований каталог містить 250 оцифрованих графічних робіт з коротким описом.

На презентації представили 3D моделі деяких графічних робіт. Які оживають на екрані ґаджету після сканування QR—коду. Загалом у музейному фонді зберігається понад 18 тисяч графічних творів.
|Автор — Олександр Гордієнко, оператор — Євген Сержук
Читайте також
- Робота над оцифруванням графіки Миколаївського художнього музею принесла несподівані відкриття
- 518 полотен миколаївського музею виклали у відкритий доступ
- У миколаївському музеї оцифрували колекцію графіки