Відновлення роботи господарства: фермерка з Вінниччини розводить велику рогату худобу

Відновлення роботи господарства: фермерка з Вінниччини розводить велику рогату худобу

У селі Стіна Томашпільської громади 45-річна Олена Чопик відновила фермерську діяльність після п'яти років перерви. Жінка займається розведенням великої рогатої худоби. Нині вона утримує 45 овець, 7 корів та 8 телят.

Суспільному Олена Чопик розповіла, що вирішила відновити своє господарство після труднощів із закриттям у 2019 році. За допомогою кредиту та власних зусиль вона планує розвивати фермерську справу, зокрема, автоматизувати процес доїння корів та відкрити сироварню.

Фермерство на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

Олена Чопик почала свою фермерську діяльність у 2010 році разом зі своїм чоловіком. Вони відремонтували приміщення ферми та розпочали розведення ВРХ. Проте у 2019 році через фінансові проблеми їм довелося закрити ферму.

"Попало нам в майно це приміщення. Тоді тут нічого не було, лише стіни. Все зробили, помаленьку ремонт. Тоді купили корів. Але потім було багато боргів, тоді заводи погано працювали, зарплату не давали. Тоді прикрили", — розповіла Олена Чопик.

Фермерство на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

Нині Олена вирішила відновити господарство. Вона скористалася кредитом від обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву у розмірі 300 тисяч гривень для закупівлі нетель під 6% річних. Ці гроші дозволять їй розпочати заново.

"Ціни немає на молоко, треба знаходити завод, щоб здавати, бо я здаю як населення — по 10 гривень", — пояснила Олена Чопик.

Фермерство на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

Щоденно одна корова на фермі Олени дає 25 літрів молока. З метою розвитку бізнесу вона планує автоматизувати процес доїння, що вимагає додаткових витрат. Така система на фермі є, втім потребує ремонту. Необхідно 60 тисяч гривень, розповіла Олена.

Також у планах відкриття сироварні. Для цього фермерка має намір залучити грантові кошти у розмірі 400 тисяч гривень.

На початок