Російський актор Машков отримав нову підозру

Російський актор Машков отримав нову підозру

Російський актор Машков отримав нову підозру
. Російський актор Володимир Машков. Фото: з Інстаграм В.Машкова

Підозру отримав очільник “виборчого штабу” президента РФ Володимира Путіна, російський актор Володимир Машков, який закликав до знищення України.

Про це повідомляє пресслужба Служби Безпеки України.

“Служба безпеки зібрала нові докази підривної діяльності російського актора Володимира Машкова, який пропагує агресивну війну проти України. Фігурант входить до найближчого оточення Путіна і є одним з головних хедлайнерів масових акцій в Москві на підтримку повномасштабного вторгнення РФ”, — йдеться у повідомленні.

Як відзначили в СБУ, у грудні 2023 року Машкова призначили співголовою “виборчого штабу” Путіна. На цій “посаді” фігурант став ключовим рупором пропаганди у “передвиборчій кампанії” очільника Кремля.

За даними слідства, Машков публічно закликає до підтримки російських окупаційних угруповань, які воюють проти України. Також він особисто виправдовує знищення цивільної інфраструктури та захоплення частини української території.

“Деструктивну риторику Машков регулярно повторює у ході “передвиборчих” турів різними регіонами Росії, а також під час поїздок до тимчасово окупованих районів України. Здебільшого такі пропагандистські виступи рашиста відбуваються у вигляді “концертів-мітингів” та ”зустрічей з виборцями”, — повідомили в СБУ.

Ініційовані СБУ експертизи підтвердили факти підривної діяльності Машкова на користь країни-агресора.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки додатково повідомили Машкову про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);⁠
  • ст. 436 (пропаганда війни).

У травні 2023 року СБУ повідомила Машкову про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт за цими фактами вже скерований до суду. Оскільки Машков перебуває на території Росії, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України, пояснили в СБУ.

Розслідування проводили співробітники СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

На початок