СБУ повідомила про підозру російському актору Машкову

СБУ повідомила про підозру російському актору Машкову

Російський актор Володимир Машков
. Російський актор Володимир Машков. Фото: з Інстаграм В.Машкова

Служба безпеки України повідомила про підозру російському актору Володимиру Машкову, який закликав до знищення України і публічно виправдовує збройну агресію Росії в Україні. Про це повідомляється на сайті СБУ.

За даними СБУ, Машков входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва РФ. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну він неодноразово підтримував окупантів під час масових заходів за участі президента РФ Володимира Путіна.

“Також на власному Телеграм-каналі та персональній сторінці в Інстаграм із загальною аудиторією понад 200 тис. підписників Машков регулярно героїзує воєнні злочини рашистів”, — повідомили в СБУ.

Крім того, у численних інтерв’ю та виступах в ефірах центральних російських каналів актор закликав до “приєднання” Донецької, Луганської, Херсонської і Запорізької областей України до складу РФ.

Також Машков незаконно відвідував тимчасово окуповані території Криму та східних регіонів України. Там він брав участь у заходах на підтримку війни проти України.

“Ініційовані СБУ експертизи підтвердили факти його підривної діяльності на користь Кремля”, — зазначили в СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Машкову про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 1 та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників);
  • ч. 1 та ч. 2 ст. 332-1 (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї).

Зараз Машков перебуває на території Росії. Як повідомили в СБУ, “тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності” за злочини проти української держави.

Розслідування проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Раніше на виконання Закону України "Про медіа" на сайті Міністерства культури та інформаційної політики опублікували перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

На початок