Суд відмовив Трампу у припиненні справи про секретні документи

Суд відмовив Трампу у припиненні справи про секретні документи

Дональд Трамп
Дональд Трамп в коридорі у Манхеттенському кримінальному суді, Нью-Йорк, 15 лютого 2024 року. AP Photo/Mary Altaffer

Федеральний суд США відмовив адвокатам експрезидента США Дональда Трампа у клопотанні про припинення справи про неналежне поводження із секретними документами.

Про це пише американська телекомпанія CNN.

"Постанова про відмову у клопотанні на підставі неконституційної неясності", — йдеться у документі.

Хоча в клопотанні висуваються різні аргументи, що вимагають серйозного розгляду, суд, після тривалих усних дебатів, дійшов висновку, що розвʼязок питання надто залежить від "все ще мінливого визначення законодавчих термінів/фраз", сказала суддя Айлін Кеннон

Вона заявила, що не має наміру закривати одну з чотирьох кримінальних справ проти Трампа. Вона заслухала аргументи щодо клопотання Трампа, де його адвокати заявили, що закон, який прокурори використовували для звинувачення його у нібито зберіганні записів національної безпеки без дозволу, є занадто розмитим, щоб використовувати його проти колишнього президента.

Що відомо про справу Трампа щодо зберігання секретних документів

Співробітники Федерального бюро розслідувань США в ході обшуку, що пройшов у серпні 2022 року в маєтку Трампа Мар-а-Лаго у Флориді, вилучили в сукупності 102 документи: 27 з них перебували в кабінеті, ще 75 — у коморі. На 17 із них стояв гриф "цілком таємно".

13 червня 2023 року суд у Майамі звинуватив колишнього президента у справі про неналежне поводження з секретними документами. Трампу загрожує вʼязниця та великий грошовий штраф. Однак, попри судове переслідування, він зможе брати участь у президентських виборах у 2024 році. Сам колишній глава Білого дому стверджує, що не встиг повернути секретні документи через поспіх і сильну завантаженість.

На початок