Якщо Іран поставить РФ балістичні ракети, ЄС застосує санкції — фон дер Ляєн

Якщо Іран поставить РФ балістичні ракети, ЄС застосує санкції — фон дер Ляєн

Якщо Іран поставить РФ балістичні ракети, ЄС застосує санкції — фон дер Ляєн
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн виступає в Європарламенті 17 січня 2024 року. AP/Jean-Francois Badias

Якщо Іран поставить для Росії балістичні ракети для її війни в Україні, Європейський Союз відповість на це додатковими санкціями.

Про це у Страсбурзі під час виступу перед пленарним засіданням Європейського парламенту з підготовки до наступного саміту ЄС 21-22 березня, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

“Ситуація на кордоні Ізраїлю з Ліваном продовжує бути вибухонебезпечною. Іран, який є патроном для ХАМАСу, продовжує підживлювати регіональну напругу, наприклад, шляхом підтримки терористів-хуситів в Ємені. Вони (іранці – ред.) продовжують підживлювати російську війну проти України. Дозвольте мені додати, що ми готові відповісти додатковими санкціями у тому випадку, якщо Іран надасть балістичні ракети для Росії, про що нещодавно повідомлялося”, — сказала президентка Європейської комісії.

Що відомо про передачу іранських ракет Росії

27 вересня 2023 року Інститут вивчення війни оприлюднив матеріал, в якому мовилося про те, що Росія хоче придбати іранські балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar з радіусом дії 300 кілометрів і більше.

Тоді президент Володимир Зеленський розповів, що Україна наразі не має даних про продаж Іраном балістичних ракет Росії.

21 листопада 2023 року координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Іран може готуватися передати Росії балістичні ракети малої дальності для війни проти України.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов 25 лютого заявив, що Росія не отримала від Ірану далекобійні ракети.

На початок