Індія випробувала балістичну ракету Agni-V з технологією кількох боєголовок

Індія випробувала балістичну ракету Agni-V з технологією кількох боєголовок

Індійська балістична ракета
Балістична ракета великої дальності Agni-V під час параду до Дня Республіки в Нью-Делі, Індія, 26 січня 2013 р. Фото: AP/Manish Swarup

Індія успішно провела перші льотні випробування балістичної ракети Agni-V з боєголовкою, що розділяється.

Про це повідомив прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді на платформі Х (колишній Twitter).

"Ми пишаємося нашими дослідниками за перше льотне випробування ракети Agni-V власної розробки", — написав Моді.

Він додав, що ракета оснащена блоками індивідуального наведення боєголовок. Інших подробиць проєкту Моді не навів.

Як пише The Hindu, йдеться про технологію MIRV, яка стала технологічним проривом у програмі ядерної зброї Індії. Технологія MIRV означає, що одна ракета може нести кілька боєголовок.

"Різні телеметричні та радіолокаційні станції відстежували та контролювали численні апарати. Місія виконала заплановані параметри", — повідомили в індійській Організації розвитку (DRDO).

Ця технологія гарантує, що одна ракета зможе розгорнути кілька бойових частин у різних місцях. Система оснащена власними системами авіоніки та високоточними пакетами датчиків, які гарантують, що боєголовка досягає цільових точок із бажаною точністю.

Перші льотні випробування балістичної індійської ракети Agni-V дальністю дії понад 5000 км були проведені у квітні 2012 року. Agni-V використовує триступеневий двигун на твердому паливі та може досягати більшої частини Китаю.

Серія ракет Agni є основою ядерної зброї Індії, яка також включає балістичні ракети малої дальності Prithvi та винищувачі. Індія також завершила свою ядерну тріаду та ввела в дію свій другий ударний потенціал, а ядерні підводні човни з балістичними ракетами власного виробництва тепер здійснюють патрулювання.

На початок