Дуда і Туск цього тижня полетять у США і зустрінуться з Байденом

Дуда і Туск цього тижня полетять у США і зустрінуться з Байденом

Доповнено
Дуда і Туск цього тижня полетять у США на зустріч з Байденом
. Президент Польщі Анджей Дуда призначив Дональда Туска на посаду прем’єр-міністра 13 грудня 2023 року. Фото: Krysrian Maj / Kancelaria Premiera

Президент Польщі Анджей Дуда і польський прем’єр-міністр Дональд Туск 12 березня планують здійснити візит до США.

Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на Канцелярію польського президента.

Зазначається, що на 12 березня запланована спільна зустріч Дуди і Туска з президентом США Джо Байденом.

Також президент Польщі відвідає Конгрес. Там він зустрінеться зі спікером Палати представників Майком Джонсоном, лідером демократичної меншості Гакімом Джеффрісом та очільником республіканської меншості в Сенаті Мітчем Макконнеллом.

13 березня Дуда побуває в Саванні, Вейнсборо і Форт-Стюарті.

Потім президент Польщі вилетить до Брюсселя. Там 14 березня він має зустрітися з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Як пише Bloomberg, президент Польщі Анджей Дуда на переговорах із президентом США Джо Байденом 12 березня запропонує державам-членам НАТО підвищити мінімальний рівень витрат на оборону до 3% економічного виробництва.

Зазначається, що Дуда та прем’єр-міністр Дональд Туск їдуть до США, щоб зустрітися з Байденом у Білому домі, оскільки Варшава прагне зміцнити східний фланг оборонного альянсу перед обличчям війни в Україні, сусідній з Польщею країні.

Дуда, виступаючи перед зустріччю з лідерами уряду та партії Туска, сказав, що він хоче запропонувати підвищити поріг витрат з 2% на переговорах з усіма членами НАТО, включаючи генерального секретаря Єнса Столтенберга.

“Ніхто не наважиться атакувати сильний НАТО, сильні країни, які зможуть захистити свої кордони”, — сказав Дуда.

Ця пропозиція надійшла після того, як Дональд Трамп, заявив, що під час свого президентства сказав союзнику по НАТО, що заохочуватиме Росію “робити все, що вони захочуть” з країнами, які не виконали зобов’язань Альянсу щодо витрат на оборону, пише видання.

Наприкінці лютого Дуда заявив, що найближчим часом спільними силами, ймовірно, вдасться підготувати суттєве постачання боєприпасів до України.

На початок