Bloomberg: чотири країни розпочали роботу над відновленням України

Bloomberg: чотири країни розпочали роботу над відновленням України

ЗМІ
відновлення України
Пошкоджений житловий будинок поблизу місця російської атаки під час візиту Зеленського в Одесу в березні 2024 року. Фото: Офіс президента

Компанії з Австрії, Німеччини, Данії та Туреччини розпочали роботи з відновлення української інфраструктури.

Про це повідомило агентство Bloomberg.

За даними видання, турецькі компанії відновлюють мости та дороги, постачають енергогенератори та мобільні лікарняні пункти, сподіваючись на перевагу, коли розпочнеться конкуренція за великі контракти. Наголошується, що турецькі будівельні підрядники за два роки завершили 70 проєктів на загальну суму близько 1 мільярда доларів.

Німецькі та австрійські компанії відновлюють інфраструктуру та оборонні підприємства, а Данія пожертвувала 130 млн доларів на відновлення суднобудівного центру у Миколаєві.

Rheinmetall AG з Німеччини у лютому оголосила про плани створення заводу з виробництва 155 мм артилерійських снарядів. Виробник будівельних матеріалів Fixit з минулого року проводить будівництво нового виробництва на заході України, а хімічна компанія Bayer AG інвестувала у виробництво насіння.

За даними агентства, військові дії можуть перешкодити реалізації багатьох планів, тому що якісь об'єкти можуть зазнати ударів. Ще однією проблемою є пошук робочої сили, через мобілізацію людей не вистачає.

Скільки потрібно для відновлення України

У 2022 році глава Європейського інвестиційного банку Вернер Хойєр заявив, що план відновлення України може коштувати 1 трильйон доларів. Глава банку зазначив тоді, що ЄС готується до боротьби з економічними наслідками конфлікту, що зростають, а також важливість всесвітньої участі в процесі відновлення країни.

На початок