На 20 відсотків, у порівнянні з минулим роком, знизилось охоплення вакцинування дітей на Хмельниччині. Нині статистика вакцинованих дітей до року становить 61 відсоток при 100-відсотковій нормі.
Про це Суспільному розповіла директорка Хмельницького обласного центру громадського здоров’я Наталія Ткачук.
Що кажуть батьки
Оксана Рожок – мати чотирьох дітей, наймолодшій дитині – чотири роки. Каже, вакцинувала всіх дітей: «в нас в сім’ї про це велася часом мова. І я вважаю, що захищаю цих дітей за допомогою щеплень від можливих хвороб». Додає, що наймолодшій дитині зробили щеплення не одразу, оскільки були проблеми зі здоров’ям.
Наталія Шмурікова – мати двох дітей. Каже, що перестала вакцинувати дітей після того, як пов’язала проблеми зі здоров’ям старшої дочки з проведенням вакцинації: «старшій доньці робила перші кілька років планові щеплення. Поки не побачила, що вона почала їх важко переносити, мучилася, температурила. Я зайшла в Інтернет, прочитала статтю про те, що в якійсь школі всім робили щеплення, діти там втрачали свідомість. Після цього я прийняла рішення не робити більше щеплень».
Наталія переконана, що підіймати захисні функції організму дітям слід іншим способом.
Як зниження рівня вакцинації пояснюють лікарі
Лікар-імунолог Хмельницької міської дитячої лікарні Наталія Наглій каже, що найчастіше батьки відмовляються вакцинувати дітей, опираючись не на власний досвід.
«Не виходячи з власного досвіду, батьки не вакцинують. Частіше це є те, що в когось щось сталося, тому не бажаємо вакцинуватися. Найбільший пік вакцинації припадає на дітей першого року життя. Ці діти отримують основну масу щеплень проти тих інфекцій, які прописані в цьому календарі. І на жаль цей вік від нуля до дванадцяти місяців, саме коли в дітей проявляються вроджена патологія, яка по часу збігається з вакцинаціями, які дитина може отримати. Тому цей збіг в часі для батьків виглядає, як той момент, що якби не вакцинація, дитина була б здорова. Здоровій дитині жодна вакцина шкоди не несе», - каже лікарка.
Директорка Хмельницького обласного центру громадського здоров’я Наталія Ткачук каже, що показник вакцинованих в Хмельницькій області вищий за загальну статистику в Україні, але не відповідає нормі.
«В нас не все так погано. В нас показники по багатьох позиціях вищі навіть як середньо українські. Але вони абсолютно не відповідають тим показникам, які мають бути за вісім місяців. Якщо ми сьогодні повинні мати 66,6% показників від річного плану, в нас багато позицій йде нижче – є 50, є 35, є 47».
Додає, що відсоток щеплених дітей до року не відповідає нормі майже на сорок відсотків. Відсоток щеплених дорослих по області – ще менший. Від встановлених нормою 66% вакциновані від дифтерії та правця лише 25%. За її словами, в цьому році однією з причин також є епідемія COVID-19.
Читайте також
- На Хмельниччині шукають керівників для двох медзакладів: що зі "старими" директорами
- «Найперша проблема – наявність медичних працівників», — голова Хмельницької ОДА