У Фінляндії засудили французького бізнесмена за обхід санкцій, запроваджених проти РФ — Reuters

У Фінляндії засудили французького бізнесмена за обхід санкцій, запроваджених проти РФ — Reuters

У Фінляндії засудили французького бізнесмена за обхід санкцій, запроваджених проти РФ — Reuters
. Фото: AP Photo/Markus Schreiber

Суд у Фінляндії сьогодні, 7 березня, визнав директора двох компаній, який є громадянином Франції, винним у порушенні санкцій, запроваджених Євросоюзом на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Зазначається, що райсуд Іта-Уусімаа засудив громадянина Франції Габріеля Теміна, до дев'яти місяців ув'язнення умовно за незаконний експорт оборонної техніки в Казахстан через Росію і за порушення правил експорту військової техніки.

Як виконавчий директор двох зареєстрованих у Фінляндії судноплавних компаній, Siberica Ltd і Luminor Ltd, Темін відповідав за операції, які передбачали торгівлю тайванським обладнанням для блокування придушення дронів до Казахстану. Однак Темін відкинув звинувачення.

Суд встановив, що спілкування між Теміним і клієнтами в застосунку для обміну повідомленнями Telegram, представлені прокурором у суді, не є достатнім доказом того, що кінцевим пунктом призначення обладнання була б Росія, а не Казахстан, але для експорту оборонної техніки в будь-якому разі був би потрібен дозвіл.

"Габріель Темін у будь-якому разі вчинив злочин, організувавши поставки з Фінляндії", - йдеться в заяві суду.

Своєю чергою Темін заявив у суді, що у 2023 році він двічі замовляв через інтернет обладнання для придушення безпілотників на суму 385 тисяч євро у тайванської компанії Drones Vision за запитом клієнта, Bassire Group. За його словами, він не знав, що замовляє оборонне обладнання, яке потребує експортного дозволу.

За окремими звинуваченнями бізнесмену висунули обвинувачення в 31 випадку порушення правил експорту оборонного обладнання, включно з випадком, коли фінська митниця запідозрила, що майже 3500 дронів, експортованих Temin і Luminor, опинилися в Росії, а не в Туреччині. З 31 пункту обвинувачень прокурор відмовився від 4, а суд визнав Теміна винним у 2 і відхилив 25, включно зі справою про дрони, за відсутністю доказів.

У двох справах, за якими Теміна було обвинувачено, суд постановив, що бізнесмен сфальсифікував пункт призначення обладнання, яке підпадає під санкції, заявивши, що вони прямували до Казахстану, а не до російського Санкт-Петербурга. Згідно з власними документами Siberica, вони в кінцевому підсумку опинилися у Росії.

15 січня Теміну було оголошено звинувачення через порушення санкційного законодавства за обтяжувальних обставин та експорті товарів подвійного призначення до Росії.

Габріель Темін – громадянин Франції, який з 1991 року постійно проживає у Фінляндії. Siberica – складська компанія, а Luminor займається експедуванням і фрахтуванням. Компанії Siberica і Luminor, а також сам Темін, у вересні 2023 року потрапили до санкційного списку Сполучених Штатів.

Раніше повідомлялось, що у Фінляндії виявили понад 20 транспортних компаній, які постачали у Росію обладнання та іншу продукцію, необхідну на війні в Україні.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії

У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

21 червня 2023 року Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.

18 грудня 2023 року Рада Європейського союзу схвалила дванадцятий пакетекономічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв'язку з продовженням війни Росії проти України.

23 лютого Євросоюз ухвалив 13-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти Росії.

На початок