Центральний банк Японії почне тестувати цифрову валюту

Центральний банк Японії почне тестувати цифрову валюту

Центральний банк Японії почне тестувати цифрову валюту
Ілюстративне фото, Unsplash

Центральний банк Японії планує почати експерименти з цифровою валютою на початку наступного фінансового року. Водночас регулятор зазначив, що наразі не планує випускати таку валюту, утім хоче більш конкретно та практично розглянути таку можливість.

Як повідомляє японське агентство NHK, на першому етапі планується протестувати основні функції цифрової валюти, зокрема способи її випуску та обігу. Другий етап передбачає додаткові технічні експерименти. Після цього Банк Японії може розглянути пілотну програму за участю постачальників платіжних послуг і користувачів.

Таке рішення було прийнято після того, як у п'ятницю, 9 жовтня, сім основних центральних банків погодилися з тим, що введення цифрових валют не має підривати стабільність цін або грошових систем. Як зазначає видання, Європейський центральний банк і Федеральна резервна система США приєдналися до угоди з Банком Японії.

У 2016 році Національний банк України розпочав дослідницький проєкт для можливого впровадження е-гривні — національної валюти на основі технології блокчейн, яка може дозволити мінімізувати трансакційні витрати на переведення грошей від одного учасника платіжного ринку України іншому та одночасно проводити їх з практично миттєвою швидкістю.

Довідка. Цифрова валюта — додаткова, альтернативна валюта, категорія електронних грошей. Вона не випускається центральними банками і може бути не підкріпленою національною валютою. До цифрових валют належать також криптовалюти, які з'явилися у 2009 році, і першою серед них був Bitcoin. Така валюта не має статусу законного платіжного засобу на території країни.

Що відомо

  • Україна посіла перше місце за використанням криптовалют. Так, у межах країни зафіксовано найбільше застосувань віртуальних активів населенням у світі.
На початок