Франція запросила союзників України та генсека НАТО на зустріч 7 березня

Франція запросила союзників України та генсека НАТО на зустріч 7 березня

ЗМІ
Франція запросила союзників України та генсека НАТО на зустріч 7 березня
. Подвір'я Єлисейського палацу в Парижі, Франція, 5 липня 2019 року. Фото: Regis Duvignau/AP

Франція запросила союзників України та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга взяти участь у відеоконференції 7 березня, метою якої було продемонструвати "єдиний фронт" і виробити конкретні пропозиції щодо посилення підтримки Києва.

Про це повідомляє Reuters, яке ознайомилося із відповідним запрошенням Парижа.

Запрошення від імені глав МЗС та Міноборони Франції надіслали міністрам, генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу та главі зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепу Боррелю. Останні двоє не отримували запрошення на неформальний саміт союзників у Парижі 26 лютого.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також візьме участь у відеозв'язку, повідомили дипломати.

У запрошенні зазначено, що на зустрічі будуть розглянуті шляхи прискорення надання ключових можливостей, зокрема, постачання та виробництва артилерійських снарядів, а також організація системи, яка дозволить партнерам поліпшити способи вивільнення своїх запасів боєприпасів та створити нові опції для ракет середньої й великої дальності.

Також зазначається, що, "не стаючи стороною конфлікту", учасники вивчатимуть можливості підтримки через кіберзахист, розмінування, охорону кордону з Білоруссю та координацію виробництва й технічного обслуговування обладнання в Україні.

В ньому не згадується про направлення в Україну небойового контингенту, хоча французькі посадовці припускають, що це можливо.

Ще однією сферою, яка буде обговорюватися, є підтримка країн, яким безпосередньо загрожує Росія, зокрема Молдови.

Троє дипломатів повідомили, що президент Молдови Майя Санду відвідає Париж у четвер для окремих переговорів з Макроном.

Раніше Макрон після міжнародної зустрічі на підтримку України у Парижі не виключив, що європейські країни надішлють війська в Україну, але попередив, що на даному етапі немає консенсусу, оскільки союзники погодилися докладати більше зусиль, щоб швидше доставити боєприпаси до Києва.

Це спровокувало низку відповідей союзників, які заявили, що не мають наміру надсилати війська в Україну.

На початок