Україна U21 здобула надважливу перемогу над Румунією U21. Але шанси на вихід на Євро-2021 мінімальні Володимир Раснер / УАФ

Щоб збільшити шанси, треба було громити Румунію. Цього не сталося.

Три поразки на старті відбору на молодіжне Євро-2021 поставили збірну України у вкрай складне становище. У другому колі синьо-жовта збірна мала вигравати усі п'ять матчів, щоб зберегти принаймні теоретичні шанси на друге місце.

У сьомому матчі Україна грала проти Румунії: будь-який результат, крім перемоги, означав автоматичний виліт з числа претендентів. А щоб здобути перевагу над Румунією в очних матчах Україні потрібно було перемагати з різницею, як мінімум, у три голи. Цього Україні зробити не вдалося.

На правах господарів українці більше контролювали м'яч, частіше били по воротах, хоча румуни більше влучали у ствір воріт. На 16-й хвилині відбулася вимушена заміна - Вантух через травму покинув поле, замість нього вийшов Лебеденко.

В першому таймі команди так і не забили. Можна відзначити жовту в пасиві Бондаренка на 24-й хвилині та Опруца в румунів на 42-й хвилині.

У другій частині матчу ситуація докорінно не змінилася. Румунію повністю влаштовувала нічия в цьому матчі, адже це, як мінімум, гарантувало їм фініш у відборі не нижче другого місця.

Результат Україна U21 - Румунія U21 визначився на 80-й хвилині. Сергій Булеца реалізував пенальті, який заробив "нирком" Гіо Цитаїшвілі. Цей гол залишився єдиним у матчі.

Хоча одразу після забитого голу українців гості створили найкращий момент у матчі: воротар України помилився на виході при подачі з кутового, але гравець Румунії влучив у штангу. Відповідно, рахунок 1:0 на користь України.

6. Мальта - 1 очко (7)

Які в України шанси на вихід на Євро-2021 (мінімальні)

• Виграти групу Україна U21 уже не може. Данія недосяжна для команди Руслана Ротаня, тож гарантовано не опуститься нижче другого місця.
  • Україна U21 опиниться вище Румунії лише у тому випадку, якщо румуни наберуть не більше 2 очок в останніх двох турах, а українці відповідно виграють три матчі з трьох. Попереду на Румунію чекає два домашні матчі - проти Мальти та Данії.
  • Чому Україна U21 не може бути вище Румунії за однакової кількості очок? Гірша різниця м'ячів в особистих матчах: українці розгромно програли румунам 0:3, а виграли лише 1:0.