Польща та Україна обговорили імпорт російської агропродукції до Євросоюзу

Польща та Україна обговорили імпорт російської агропродукції до Євросоюзу

Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: Тетяна Джафарова/Суспільне

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори зі своїм польським колегою Радославом Сікорським. Зокрема сторони обговорили імпорт російського зерна на ринок Євросоюзу.

Про це Кулеба повідомив у соцмережі X (раніше Twitter).

На фоні експорту російського зерна через білорусько-польський кордон та блокади польських фермерів українського кордону чиновники обговорили питання поставок російської агропродукції до ЄС.

"Я також наголосив на важливості приділення більшої уваги до дестабілізаційних наслідків імпорту російського зерна на європейський ринок", — написав Кулеба.

Окрім російського експорту посадовці обговорили низку питань, серед яких саміт із підтримки України, який відбувся у Парижі та збільшення поставок зброї в Україну.

"Ми зосередилися на шляхах збільшення поставок зброї в Україну, з особливим акцентом на артилерійські боєприпаси та протиповітряну оборону на передовій, щоб краще захистити наші війська від російської авіації та атак безпілотників", — йдеться у дописі Кулеби.

Розслідування Ткача про імпорт російського зерна до ЄС через білорусько-польський кордон

27 лютого журналіста "Української правди" Михайла Ткача затримали у Польщі біля кордону із Білоруссю. Розслідувач разом з оператором він знімав матеріал щодо транзиту продукції між Польщею та Росією.

Журналісти зафіксували на польському кордоні великий потік фур з агропродукцією із Білорусі у Польщу та у зворотному напрямку. Найчастіше вантажівки перевозять олію, насіння та тваринний корм.

Зазначається, що російські компанії отримують сотні мільйонів доларів за агропродукцію, яку вони доставляють у Польщу

Згодом прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск анонсував офіційне звернення до Єврокомісії стосовно повної блокади на ввезення до ЄС будь-якої російської та білоруської агропродукції.

На початок