Виїхала без тестів, заплатила свої кошти. Сноубордистка Данча - про семінар з австрійським тренером

Виїхала без тестів, заплатила свої кошти. Сноубордистка Данча - про семінар з австрійським тренером

Ексклюзивно
Виїхала без тестів, заплатила свої кошти. Сноубордистка Данча - про семінар з австрійським тренером Instagram: Annamari Dancha

Аннамарі Данча - про підготовку до сезону, семінар з австрійським тренером та фінанси.

30-річна українська сноубордистка Аннамарі Данча, віце-чемпіонка світу 2019 року в паралельному сламомі, готується до нового сезону за особистою програмою. Одна з частин підготовки - збори-семінар з австрійським тренером в Італії.

Суспільне Спорт розпитало Аннумарі Данчу про цей виїзд, у чому його особливості та фінансову складову.

  • Що це за збір-семінар, хто тренує

"Збір триває на льодовику в Італії, неподалік від перевалу Пассо Стельвіо. З українською командою тут ніколи не була, а зараз виїхала самотужки на семінар австрійського тренера. Причина приїзду - додати трохи свіжого подиху в мою їзду, загалом підвищити свій технічний рівень.

Давно планувала зробити собі таку підготовку, уперше все склалося. Проводить збір-семінар австрійський тренер Інгемар Вальднер, який 15 років змагався за австрійську збірну. Після завершення кар'єри він працював зі збірною Швейцарії, Австрії та Японії. Через ситуацією з пандемією японська сторона не продовжила з ним контракт, тому він вирішив зібрати свою власну команду.

Крім мене тут є спортсменки з Японії, США та Нідерландів."

  • Як проходить семінар

"Проводимо на снігу чотири години, але мова не йде про чистий час - потрібно вгору-вниз проїхати на фунікулері. Працюємо саме над технікою: вправи на положення корпусу та ведення сноуборду. Для мене це важливо, адже потрібно стабілізувати свою техніку, вивести її на новий рівень та знайти шляхи прискорення в кожному повороті. Це семінар, я навчаюсь та дуже багато записую. Після тренувань на схилі, займаємося "хайкінгом" - дуже багато стежинок у горах – це добре для дихання"

  • Як проходила літня підготовка до сезону та як оформили виїзд за кордон

"Була можливість поїхати в Буковель, однак я ізолювалася вдома і тренувалася в тренажерному залі, їздила у велотури, плавала. Знайшли фітнес-тренера, який допоміг покращити певні якості, яких не вистачало на снігу.

Мали їхати у складі збірної України на збір у Швейцарію, але нам поставили умову обов'язкового погодження карантину. На жаль, це дорого, тому відмінили цей збір.

А в Італію вдалося потрапити завдяки дозволу на виїзд за кордон, який підготувало Міністерство молода та спорту ще коли був запланований виїзд у Швейцарію. Насправді мене ніхто не перевіряв: ні на кордоні, ні в аеропорту ніхто не запитав про тест. Я взагалі не здавала тести, усе як завжди. Коли переходила кордон між Україною та Угорщиною, то там подивилися лише дозвіл на перебування в Швейцарії, квиток на літак - і все".

  • Про фінансову складову

"Мене підтримує федерація лижного спорту України, також Закарпатська область - саме вони оплачує проживання та скіпаси.

Контракт на сезон з тренером Інге коштує 20 тисяч євро. Я разом з ним лише на один збір, за цей 2-тижневий семінар заплатила 1800 євро. Заплатила свої особисті кошти, але сподіваюся, що федерація підтримає.

Я сплатила 1800 євро з грошей, які відклала за "срібло" чемпіонату світу. Тоді мені заплатили призові від організаційного комітету - 4500 євро, я їх зберегла".

Що відомо про план на сезон

  • Збірна України має виїхати 25 жовтня до Австрії на збір.
  • Перші два етапи Кубка світу в гіганті відбудуться в Італії, Аннамарі Данча змагатиметься в них.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс