Керівник апарату Верховної ради В'ячеслав Штучний заявив про плани щороку проводити гендерний аудит, аби з'ясувати, чи мають чоловіки та жінки у парламенті однакові права.
За його словами, у березні було підписано розпорядження про проведення гендерного аудиту та затверджені відповідні методичні рекомендації.
Він пояснив, що системний аудит буде проводитися на початку кожного року, щоб проаналізувати, чи жінки й чоловіки в парламенті мають однакові права, а також для підвищення рівня обізнаності працівників з питань інтеграції гендерних принципів у роботу апарату.
Крім того, на гендерну чутливість будуть перевірятися організаційно-розпорядчі документи.
Також Штучний зазначив, що нещодавно апарат Ради підписав меморандум про взаєморозуміння зі структурою ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Документ визначає проведення гендерного аудиту доступності будівель парламенту та просування гендерної рівності відповідно до міжнародного досвіду.
Що відомо
- Згідно з даними Ради, з 2013 року в країні діє проєкт "Гендерне бюджетування в Україні", який дозволяє переструктурувати бюджети так, щоб доходи та видатки враховували потреби жінок і чоловіків.
- Проєкт реалізується за фінансової підтримки Уряду Королівства Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку (SIDA) для забезпечення консультативної підтримки Міністерства фінансів України у процесі впровадження гендерно-чутливого бюджетування в Україні та діятиме до 2021 року.