Стартував конкурс на зайняття 25 вакантних посад суддів ВАКС

Стартував конкурс на зайняття 25 вакантних посад суддів ВАКС

Стартував конкурс на зайняття 25 вакантних посад суддів ВАКС
Стартував конкурс на зайняття 25 вакантних посад суддів ВАКС. Фото: Анна Сергієць/Суспільне

Вища кваліфікаційна комісія суддів України 1 березня розпочала прийом документів від кандидатів на зайняття 25 вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду.

Про це повідомив під час пресконференції член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Олег Коліуш, передає кореспондентка Суспільного.

За словами Коліуша серед 25 вакансій — 15 на посаду суддів ВАКС першої інстанції та ще 10 посад суддів Апеляційної палати ВАКС.

Строк подання документів для участі у конкурсі — з 1 до 15 березня, повідомив член комісії Олексій Омельян.

“Комісія визначила, що форма направлення документів електронна, а подати їх можна на офіційному вебсайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України”, — пояснив Омельян.

Як розповів член Комісії Віталій Гацелюк, очікують на кандидатів, які відповідають не лише вимогам закону до суддів ВАКС, але й “розуміють критичну важливість дієвої протидії кримінально-корупційним правопорушенням та готові взяти на себе відповідальність за законні та справедливі рішення”.

“Ми чекаємо суддів, науковців, адвокатів”, — додав Гацелюк.

У відборі охочих на вакантні посади суддів разом з Вищою комісією суддів співпрацюватиме Громадська рада міжнародних експертів.

“Члени Громадської ради міжнародних експертів перевіряють відповідність способу життя і набутого кандидатами та членами їх сімей майна задекларованим доходам, дотримання вимог антикорупційного законодавства, наявність знань та практичних навичок для розгляду справи”, — розповів член комісії Коліуш.

За словами Олега Коліуша, за чотири роки існування ВАКС судді розглянули 308 кримінальних проваджень. Ще майже 42 тисячі клопотань, скарг та заяв на стадії досудового розслідування.

На початок