НАТО проведуть масштабні військові навчання у Скандинавії

НАТО проведуть масштабні військові навчання у Скандинавії

Навчання військових Туреччини
Гелікоптер, корабель і підводний човен ВМС Туреччини беруть участь у військових навчаннях біля узбережжя Катанії, Сицилія, південна Італія, 26 лютого 2024 р. Вони є частиною військових навчань НАТО "Dynamic Manta 24". Фото: AP Photo/Salvatore Cavalli

Військовослужбовці з 13 країн Альянсу, а також країн партнерів проведуть навчання під назвою Nordic Response 2024, що є частиною комплекснішої навчальної місії – Steadfast Defender. Навчання відбудуться з 3 по 14 березня у Норвегії, Фінляндії та Швеції.

Про це повідомив Альянс на власній сторінці Повітряних сил.

Навчання будуть націлені на відпрацювання заходів колективної оборони і в них візьме участь понад 20 000 військовослужбовців. Їх проведуть на півночі Норвегії, Швеції і Фінляндії, а також у повітряному і морському просторах країн.

На землі тисячі солдатів будуть відпрацьовувати захист і охорону країн Північної Європи за допомогою різних артилерійських систем, танків, гусеничних машин та інших наземних транспортних засобів. У повітрі діятимуть понад 100 винищувачів, транспортних літаків, літаків морського спостереження, а також гелікоптери і літаки спеціального призначення членів Альянсу. На морі буде задіяно понад 50 підводних човнів, фрегатів, корветів, авіаносців і різних амфібійних суден. Спільні навчання мають на меті оборону і захист Північного регіону.

"Ми повинні мати змогу дати відсіч і зупинити будь-кого, хто намагається випробовувати наші кордони, цінності та демократію — за нинішньої ситуації з безпекою в Європі ці навчання надзвичайно актуальні і важливі як ніколи раніше", — заявив командувач Норвезького центру повітряних операцій, Королівських ВПС Норвегії, бригадний генерал Трон Странд.

Він додав, що навчання "Cold Response" мають давню історію і проводяться на півночі Норвегії кожні два роки.

"Завдяки вступу до НАТО Фінляндії, а згодом і Швеції, ми розширюємо ці навчання до рівня "Nordic Response" із залученням інших членів Альянсу", — зазначив Странд.

Автор: Владислав Шелепко

На початок