Херсонська морська академія: чому кількість охочих навчатися зменшилась

Херсонська морська академія: чому кількість охочих навчатися зменшилась

Херсонська морська академія: чому кількість охочих навчатися зменшилась Суспільне Херсон

У першу хвилю вступної кампанії до усіх структурних підрозділів Херсонської державної морської академії вступили 1495 курсантів. Цьогоріч кількість охочих навчатися у нас зменшилась, - розказав Суспільному ректор вишу Василь Чернявський.

"Річ у тім, що спрацювали об’єктивні чинники, пов’язані з пандемією. Саме зменшення відбулося на заочній формі навчання – це пов'язано з тим, що багато студентів не змогли вчасно повернутися з рейсів і приступити до вступної кампанії. Частина з них не змогли зареєструватися на єдиний вступний іспит, який необхідний для вступу на магістратуру", - говорить Василь Чернявський.

Данило Маринченко – майбутній механік. Цьогоріч вступив на факультет суднової енергетики. У хлопця найвищий конкурсний бал серед вступників. Випускник 30-ої школи говорить, готуватись до іспитів було не складно, бо звик наполегливо працювати з першого класу:

"Конкурсний бал 200 .Він складався з математики: я її склав на 195 балів. Фізику я склав на 193. Українську мову і літературу - 189 балів. Також я брав участь у олімпіаді з математики у ХДМА, отримав додаткові бали з математики -200 і додаткові бали за курси в академії – 193 бали. Мої найулюбленіші предмети на зараз – це морська англійська мова".

За словами ректора, наразі триває друга хвиля вступної кампанії. Попередньо на сьогодні (8 жовтня - ред.) вже більше 100 людей виявили бажання вступити на магістратуру. Пандемія коронавірусу вплинула і на кількість студентів-іноземців, - говорить Василь Чернявський:

"На сьогодні у нас навчається 90 студентів. Прийнято на сьогодні іноземних студентів поки що лише 12. Минулого року було 31. Якщо говорити про студентів , які поступали через освітній центр "Крим-Україна", то статистика залишилась такою як і минулого. Цього року 24 студенти поступили через освітній центр "Крим –Україна". Прийом документів триває до 23 жовтня.

Анна Тонг, В'ячеслав Ходус.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди