Без хімії ніяк: хмельницька вчителька розповіла, чому її визнали найкращою в Україні

Без хімії ніяк: хмельницька вчителька розповіла, чому її визнали найкращою в Україні

Без хімії ніяк: хмельницька вчителька розповіла, чому її визнали найкращою в Україні Фото: Суспільне Поділля

Половину нагороди, яку отримала Наталія Зима, яку визнали цьогоріч кращою вчителькою хімії Національної премії «Global Teacher Prize Ukraine», використає для розв’язання проблем школи, де викладає. Національна премія для вчителів, вже вчетверте проводять в Україні. Учителька із 20 – літнім стажем викладає хімію у Хмельницькому Технологічному багатопрофільному ліцеї імені Артема Мазура.

За перемогу у номінації хмельничанка отримала грошову нагороду — 200 тисяч гривень. Половину з них Наталія Зима може використати на власний розсуд, а другу частину для розв’язання шкільних проблем, — додає вчителька. Яких саме – поки не називає.

«Мені так приємно, що я виграла не тільки для себе, але і отримала кошти для хімічного кабінету …Але, крім того, Global Teacher Prize Ukraine» має багато партнерів і вони також дарують подарунки», - розповідає Наталія Зима.

За 20 років роботи з учнями Наталія Зима каже, аби знайти підхід до сучасного покоління. Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

За 20 років роботи з учнями Наталія Зима каже, аби знайти підхід до сучасного покоління. Фото: Суспільне Поділля

За 20 років роботи з учнями Наталія Зима каже, аби знайти підхід до сучасного покоління, потрібно змінюватися насамперед учителю.

«Сучасному поколінню дуже важко виживати в освітньому інформаційному просторі, і тут у вчителя міняються ролі. Вчитель перестає бути носієм, вчитель стає коучем, ментором. ..ті навички, які потрібні для подальшого життя», - каже Наталія Зима.

Учениця 8-В класу Лада Климова каже, любить хімію через те, що її вчителька Наталія Володимирівна уроки проводить нестандартно.

Школярі хімію люблять через те, що їх вчителька Наталія Володимирівна уроки проводить нестандартно. Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

Школярі хімію люблять через те, що їх вчителька Наталія Володимирівна уроки проводить нестандартно. Фото: Суспільне Поділля

«Я люблю відвідувати уроки з хімії, тому що Наталя Володимирівна завжди цікаво пояснює, і робить уроки справді неймовірними. Ми не працюємо з книжками, ми більше працюємо із самою нею. Діти, які переходять у старші класи, вони бояться якихось важких предметів, а Наталя Володимирівна зробила так, щоб я полюбила хімію», - розповідає школярка.

Директорка ліцею Олена Кенц згадує перше знайомство 20 років тому із Наталією Зимою.

«Була дуже обережна, предмет вона свій знала ідеально, вона з обережністю вступала в кожний клас, старалася з кожним учнем знайти спільну мову. І у неї вийшло, за 20 років, вона швидко піднялася до вчителя методиста і визнана найкращим вчителем хімії в Україні», - згадує директорка.

Наталія Зима розповідає, має власний секрет, як зацікавити сучасного школяра до вивчення предмета.

«Насправді потрібно дуже чітко зв’язувати предмет з життям, не предмет до життя, а навпаки життя вносити в предмет. Я вже декілька років переший урок в 7-му класі розпочинаю з того, що прошу дітей довести, що не потрібно вивчати хімію і тоді ми не будемо нічого вчити. Вони із таким запалом починають мені доводити, що я юрист, мені хімія не потрібна. До кінця уроку вони самі приходять, що без хімії нікуди», - ділиться педагог.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди