"Майже мільйон метрів "пікселя" на місяць". Українська промисловість може забезпечити ЗСУ формою — Міноборони

"Майже мільйон метрів "пікселя" на місяць". Українська промисловість може забезпечити ЗСУ формою — Міноборони

ЗСУ
Тканина для форми Збройних сил України, виготовлена на одному з українських підприємств. Фото: з сайту Міноборони України

Заступник міністра оборони Віталій Половенко запевнив, що українська промисловість має потужності та забезпечить ЗСУ військовою формою.

Про це урядовець заявив після відвідування одного з українських виробництв, де створюють тканину для армійського "пікселя", передає пресслужба Міноборони.

За словами Половенка, відвідане ним виробництво може щомісяця виготовляти до мільйона метрів тканини для Сил оборони.

"Мета Міноборони – орієнтуватися саме на вітчизняних виробників. Ми розуміємо, що злагодженість між оборонним відомством та українськими виробниками залежить від заздалегідь оголошеної потреби. Адже українському бізнесу потрібно завчасно розраховувати ресурси, аби пошити якісніший одяг для наших військових у великій кількості", – сказав посадовець.

Він додав, що Міністерство оборони працює над тим, щоб налагодити взаємодію з виробниками та завчасно оголошувати закупівлі для потреб українського війська.

Скандал у Міноборони щодо закупівель одягу для ЗСУ

25 серпня 2023 року "УП" оприлюднила розслідування Михайла Ткача, в якому йшлося, що одним із власників турецької компанії, що отримала 30 мільйонів доларів від Міноборони за літні куртки замість зимових, був племінник нардепа від "Слуги народу" Геннадія Касая.

На тлі звинувачень у закупівлі Міністерством оборони літніх курток замість зимових за завищеними цінами, тодішній глава відомства Олексій Резніков запропонував парі журналістові "УП" Михайлові Ткачу та депутатці Анастасії Радіній. Ткач, якому у разі перемоги міністра пропонується піти з видання і на 3 роки припинити займатися журналістикою, порадив Резнікову укладати не парі, а договори про закупівлі за ринковими цінами. Нардепка, якій міністр пропонував скласти мандат, також відповіла, за яких умов вона згодна це зробити.

26 серпня Резніков заявив, що 180 тисяч зимових курток, закуплених відомством, передали ЗСУ ще у 2022 році. За його словами, скарг на них від військових не надходило.

На початок