19-річна Швьонтек промчалася в фінал Ролан Гаррос. Вона досі (!) не програла жодного сету АР

Перший фінал турніру Великого Шолому для Іги Швьонтек.

Перший жіночий півфінал Ролан Гаррос став битвою двох дебютанток - ніколи раніше ні Іга Швьонтек, ні Надія Подороська не грали на такому рівні. Для обох півфінал Ролан Гаррос був першим у кар'єрі.

І хоча обидві тенісистки вважаються досить атакувальними гравчинями, боротьби у півфіналі не вийшло. Узагалі.

Іга Швьонтек тероризувала суперницю потужними ударами, рідко помилялася та віддала всього 3 гейми за матч. Подороська, яка у чвертьфіналі, у схожому стилі розібралася з Еліною Світоліною в 1/2 фіналу куди більше нагадувала українку: намагалася затягувати розіграші, чекала помилок суперниці, сама атакувала вкрай рідко.

Як проходив матч Швьонтек - Подороська

У першому сеті Швьонтек повела 3:0 з одним брейком, а другий оформила за рахунку 5:2. Відповідно, разом з брейком виграла і сет - 6:2. На перемогу в партії Ігра витратила 37 хвилин.

Ще менше часу їй знадобилося в другому сеті: єдиний гейм вона програла на своїй подачі (єдиний брейк Подороської) за рахунку 4:0. Другий сет закінчився з рахунком 6:1 на користь польки. Матч тривав 1 годину 15 хвилин.

Ключовий момент Швьонтек - Подороська

• Іга домінувала в матчі в атаці, вона не давала можливості перехопити ініціативу суперниці. У Швьонтек 23 віннери, у Подороської - 6. Кількість невимушених помилок: 20 - у Іги, 20 - у Надії.

Що означає ця перемога Швьонтек

• На шляху до фіналу Іга Швьонтек не програла жодного сету: 12-0. Вона виграла свої матчі з рахунками 6-1 6-2 (перший раунд), 6-1 6-4 (другий раунд), 6-3 6-2 (третій раунд), 6-1 6-2 (четвертий раунд, розгром Халеп), 6-3 6-1 (1/4 фіналу), 6-2 6-1 (півфінал)
  • Іга - перша полька в фіналі Ролан Гаррос з 1939 року, коли до вирішального матчу в Парижі дійшла Ядвіга Єнджейовська.
  • Загалом Швьонтек стала третьою полькою в історії, яка пройшла до фіналу турніру Великого Шолому. Крім неї це досягнення підкорювалося Ядвізі Єнджейовській та Агнєшці Радванській.
  • У випадку перемоги в фіналі Швьонтек стане третьою наймолодшою переможницею Ролан Гаррос в історії. На моменту фіналу їй буде всього 19 років 4 місяці 9 днів.
  • Паралельно Швьонтек змагається у парному розряді. Там вона уже теж дійшла до півфіналу, який проведе у п'ятницю, 9 жовтня.

Ролан Гаррос. Жінки, півфінал

Іга Швьонтек (Польща) - Надія Подороська (Аргентина) 2:0 (6:2, 6:1)

Коли фінал

• Фінал жіночого Ролан Гаррос відбудеться в суботу, 10 жовтня. Суперницею Швьонтек стане або Петра Квітова, або Софія Кенін.
Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуФормула 1MMAФехтуванняКіберспортІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start