Івано-Франківськ - лідер України у метрології та витратометрії газу

Івано-Франківськ - лідер України у метрології та витратометрії газу

Івано-Франківськ - лідер України у метрології та витратометрії газу Суспільне Карпати

Державне підприємство "Івано-Франківськстандартметрологія" є лідером України у метрології та витратометрії газу. Про це Суспільному Карпати розповів начальник центру наукового забезпечення вимірювань обліку газу Петро Джочко.

За його словами, у перспективі Івано-Франківськстандартметрологія може стати регіональним лідером серед сусідніх країн, таких, як Білорусь і Молдова.

У серпні цього року "Івано-Франківськстандартметрологія" отримала завершальний звіт щодо міжнародних звірень.

"Наш метр кубічний максимально наближений за своєю метрологічною характеристикою до національних еталонів Німеччини, що є вагомим результатом, оскільки Німеччина вважається одним із світових лідерів у метрології і в витратовимірювальній техніці", - розказує Петро Джочко.

Минулого тижня (1-7 жовтня) на підприємстві розробили технічну можливість для обладнання, з допомогою якої вперше в Україні зможуть повіряти лічильники газу діаметром 400 міліметрів.

Петро Джочко запевняє: "Це вже дуже високий рівень вимірювання, дуже високий рівень точності. Що вона дає в економіку, це підвищення рівня точності - за що взяв, за те купив. Це мова про промислові об'єми, де похибка в одну десяту може перевестися в гривневому еквіваленті в дуже значну суму".

За цей рік підприємство повірило близько 400 ультразвукових лічильників, які експлуатують по всіх магістральних газопроводах України.

У вересні державне підприємство "Івано-Франківськстандартметрологія" отримало статус наукової організації, який передбачає підтримку держави.

"Ми є одним з чотирьох наукових метрологічних центрів Мінекономіки України. У вересні отримали підтримку держави. Ми пройшли державну атестацію та внесення до державного реєстру державних установ. Ці підприємства мають певні пільги при оподаткуванні", - каже Петро Джочко.

Також, за його словами, 70 відсотків від прибутків скеровують на науково-технічний розвиток підприємства, на оновлення екпериментальної та випробувальної бази.

Наразі ведеть перемовини щодо укладення договорів із Грузією та Казахстаном, які хочуть співпрацювати з Івано-Франківськстандартметрологією.

Авторка: Наталія Гаєвська

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди