Як працюватиме програма українського кешбеку "купуй українське": пояснення від експерта

Як працюватиме програма українського кешбеку "купуй українське": пояснення від експерта

Марафон
купуй українське
В одному із супермаркетів України. Фото: Суспільне Кропивницький

Програма повернення коштів "купуй українське" працюватиме виключно з українськими продуктами, які виготовлені на українській сировині.

Про це повідомив перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран в ефірі марафону "Єдині новини".

Він пояснив, що Україна, як частина великого світового економічного організму, не може в односторонньому порядку, наприклад, підняти мито на ввезення польських товарів. Проте сама держава може заохотити громадян "звернутися до українських споживачів".

"Зараз в соцмережах шириться хвиля "не купуй польське — купуй українське". Це називається "споживчий патріотизм", коли ви купуєте вироблене в своїй країні. Тобто така технологія не є новою, вона в світі відпрацьована", — розповідає Непран.

За словами першої віцепремʼєр-міністерки та міністерки економіки Юлії Свириденко, нині влада вже почала працювати над цим механізмом.

Як розповідає Непран, в Україні немає проблем з так купівлею українського, оскільки в країні "дуже високий рівень патріотичного споживання". Влада розпочала співпрацю з Міністерством економіки про підтвердження локалізацій.

Він пояснює, що при виготовленні певної продукції, потрібно, щоб і сировина була теж українською, тоді і кешбек буде більшим.

"Скоріше це буде стосуватися одягу і продуктів харчування. Складна побутова техніка у нас і більшості імпортована. За, умовно, борщовий набір навряд чи потрібно повертати гроші, тут і так українське виробництво. Але там, де великий рівень переробки, скажімо, консервація, м’ясні вироби — там, де є додана вартість", — додав Непран.

Кабінет міністрів розробляє програму українського кешбеку "купуй українське", у межах якої громадяни зможуть отримати часткове повернення коштів за куплені українські товари. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час презентації всеукраїнської платформи "Зроблено в Україні" 26 лютого 2024 року.

На початок