За два роки виріс відсоток українців, які вважають, що Захід втомився від України — КМІС

За два роки виріс відсоток українців, які вважають, що Захід втомився від України — КМІС

Акція на підтримку України в Румунії 24 лютого 2024
Люди тримають український прапор під час маршу в Бухаресті на підтримку України, 24 лютого 2024 рік. Фото: AP Photo/Andreea Alexandru

За даними соціологічного дослідження, переконаність українців у втомі Заходу від України сягає 44% від опитаних станом на лютий 2024 року. У жовтні 2023 році цей відсоток становив 30%, а наприкінці 2022 року – 15%.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Частка тих, хто вірить, що Захід продовжує в міру можливостей підтримувати Україну становить 49%, але цей показник знизився з 76% наприкінці 2022 року.

Розподіл результатів дослідження в регіональному вимірі показує, що частка українців, які вважають, що Захід втомився від України збільшився у всіх регіонах. На Півдні і Сході – регіонах, які найближчі до зони бойових дій – частка таких українців є такою, що переважає і становить 51% та 48%, відповідно. Центральний та Східний регіони впевнені в цьому на 40%.

Довідка: опитування проводилось упродовж 17-23 лютого 2024 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Було опитано 1052 респондентів у всіх регіонах України (крім АР Крим) серед громадян України віком 18 і старше. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року. Статистична похибка не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 10%, 1,5% — для показників, близьких до 5%.

Автор: Владислав Шелепко

На початок